سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 31 تير 1396 کد خبر:2212 تعداد بازدید:

تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم

اشتراک گذاری

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم خبر داد و گفت: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان شهریورماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس علیرضا حاتمی از تمدید مهلت ارسال آثار به دومین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم خبر داد.


وی با بیان اینکه علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را تا پایان شهریورماه به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند، ابراز کرد: اختتامیه این جشنواره مهرماه سال جاری برگزار می‌شود.

 

دبیر دومین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم، ترویج فرهنگ قرآنی در شبکه‌های اجتماعی، ارتباط هر چه بیشتر مخاطبان مسلمان و غیر مسلمان و به اشتراک گذاشتن پیام‌های دینی، تقویت گروه‌های فعال قرآنی در شبکه‌های مجازی و شناسایی اعضای فعال در این حوزه را از اهداف برگزاری این جشنواره عنوان کرد.

 

وی عنوان کرد: سال گذشته صرفاً طلاب و دانشجویان می‌توانستند در این جشنواره ملی شرکت کنند اما امسال، دانشگاهیان، دانش‌آموختگان و حوزویان به صورت گسترده می‌توانند با معرفی فعالیت قرآنی خود در شبکه‌های ارتباطی، در این جشنواره شرکت کنند.

 

حاتمی افزود: این جشنواره در شش محور اطلاع‌رسانی و تحلیل اخبار حوزه دین، تفسیر و تحلیل آموزه‌های قرآنی و احادیث، بازنشر آیات و احادیث، پاسخ به سؤالات و شبهات دینی و تبلیغ دین مبین اسلام، معرفی شخصیت‌های قرآنی و فعالیت‌های شاخص قرآنی و معرفی و انتشار محصولات قرآنی برگزار می‌شود. 

 

وی با بیان اینکه آثار ارسالی پس از بررسی در کانال جشنواره باز نشر داده می‌شود، افزود: هر کس می‌تواند آثار خود را در قالب عکس، اینفوگرافی، فیلم، کانال و گروه و هر آنچه که بتوان در فضای مجازی نشر داد، برای ما به ادمین تلگرام یا دایرکت اینستاگرام ارسال کند.

 

دبیر اجرایی جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم، telegram.me/QuranFestival را نشانی کانال تلگرامی این جشنواره ملی عنوان کرد و گفت: امسال نفرات برتر در دو بخش از دیدگاه داوران و از دیدگاه مخاطبان مورد ارزیابی قرار می‌گیرند و به تصاویر یا هر محتوای دیگری که بیشترین بازدید را داشته باشد، نیز جوایزی اهدا می‌شود.

 

وی با بیان اینکه این جشنواره در دو فاز٬ اجرایی خواهد شد، تصریح کرد: در فاز اول به شناسایی گروه‌ها و تقویت گروه‌های فضای مجازی می‌پردازیم که این کار برعهده سازمان فعالیت‌های قرآنی است٬ علاوه براین با تخصیص بودجه به این جشنواره در فاز دوم٬ گردهمایی برای این فعالان را برگزار خواهیم کرد.

حاتمی گفت: با رایزنی‌هایی که با دانشگاه‌های مختلف داشته‌ایم، امیدواریم بتوانیم از ظرفیت‌های دانشگاه‌ها نیز بهره‌مند شویم و جشنواره نیز از کیفیت خوبی برخوردار شود.

 

گفتنی است که جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم به همت معاونت فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با حمایت سازمان فعالیت‌های قرآنی دانشگاهیان کشور برگزار می‌شود.