سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 14 مرداد 1396 کد خبر:2290 تعداد بازدید:

جهاددانشگاهی برجسته‌ترين نهاد علمي و پژوهشي كشور شده است

اشتراک گذاری

مستشار دیوان محاسبات گفت: زماني براي افراد خاص بايد عملكرد و اهداف نهاد جهاد دانشگاهي را تعريف مي‌كرديم اما امروز خوشبختانه آثار و بركاتي اين نهاد در كشور به اعتقاد من براي همه روشن است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی غلام‌حسین‌مظفري كه در كارنامه خود سابقه مديريت جهاد دانشگاهي استان را دارد، به مناسبت سی‌وهفتمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، با بيان اين كه امروز همه از آثار و بركات جهاد دانشگاهي آگاهي دارند، عنوان كرد: جهاد دانشگاهي يكي از نهادهاي عمومي غير دولتي است كه خوشبختانه نقش بسيار موثري در حوزه‌هاي مختلف به خصوص حوزه‌هاي علمي و پژوهشي داشته و امروز بدون تعارف برجسته‌ترين نهاد علمي و پژوهشي كشور شده است.

وي با بيان اين كه اين نهاد در تمام حوزه‌ها از جمله حوزه آموزشي، علمي، پژوهشي، فن‌آوري و... فعاليت داشته، گفت: مهم‌ترين ويژگي كه افراد را در اين نهاد كنار يكديگر قرار داده؛ فضاي رفاقت، صميميت و اعتقاد به اصول و ارزش‌‍‌هايي است كه بر مجموعه كشور حاكم بوده؛ در جهاد اين موضوعات تقويت شده است.

مستشار ديوان محاسبات افزود: از قبل كه در خراسان بزرگ بنده در خدمت دوستان جهاد بودم، تاكنون خوشبختانه يكي از مجموعه‌هاي بسيار خوب را در كشور داشتيم كه استمرار آن مي‌تواند بركات زيادي داشته باشد.

مظفري در خصوص مجتمع پزشكي، آموزشي و تحقيقاتي  جهاد دانشگاهي نيشابور كه در دست احداث است، بيان كرد: نيشابور پتانسيل، استعداد و ظرفيت بسيار خوبي داشته است و ساختمان جهاد كه در شرف افتتاح است، مي‌تواند سرآغاز خوبي براي فعاليت‌هاي جديد باشد.

وي ادامه داد: فرصتي كه هم اكنون دانشگاه نيشابور در اختيار جهاد قرار داده و علاقه‌مند است كه براي فعاليت‌هاي جهاد دانشگاهي زمين واگذار كند؛ مي‌تواند پايه خوبي براي شكل گيري فعاليت‌هاي مكمل باشد.

مظفري عنوان كرد: با توجه به اين كه نيشابور، صنعتي ترين شهر استان بعد از مشهد است و همچنين گردشگري‌ترين شهر استان به شمار مي‌رود و مكمل بسياري از فعاليت‌هاي مشهد نيز مي‌تواند باشد، بستر خوبي مهياست.

وي تصريح كرد: يك خلا جدي در اين جا براي سرمايه‌گذاري  در نگاه‌هاي نو داريم و از سويي يك ظرفيت فوق‌العاده كه در اين زمينه جهاد دانشگاهي مي‌تواند حلقه اتصال باشد و ظرفيت‌ها را فعال كرده و اين خلا را پر كند.