سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 16 مرداد 1396 کد خبر:2305 تعداد بازدید:

ويژگي نيروهاي جهاد دانشگاهي، تلاش سالم و مجدانه است

اشتراک گذاری

معاون استاندار و فرماندار نيشابور گفت: تلاش سالم، مجدانه و بدون حاشيه ويژگي نيروهاي جهاد دانشگاهي است كه همچنان ميراث دار اين نهاد هستند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، سعيد شيباني به مناسبت سالروز تاسيس جهاد دانشگاهي درباره جايگاه و اهميت اين نهاد عنوان كرد: جهاد دانشگاهي، ظرفيت بالايي دارد و از مجموعه‌هايي است كه در فراز و نشيب‌ها افت و خيزها توانسته سلامت و جايگاه خود را حفظ كند.

وي ادامه داد: جهادي بودن يعني كار مضاعف، بدون ملاحظه و بدون حواشي، كار جدي، سالم، فعالانه و اين همه خصوصيات نيروهاي جوان و علمي است كه در جهاد دانشگاهي مشغول و ميراث دار اين نهاد انقلابي هستند كه واژه جهاد را كماكان همراه خود دارند.

معاون استاندار و فرماندار نيشابور اظهار كرد: از هويت و جايگاه و اهميت جهاد دانشگاهي، تحت تاثير فعل و انفعالات سياسي و اجتماعي كاسته نشده و همواره جهاد بازوي موثري در توسعه كشور با يك نگاه علمي بوده است.

وي با اشاره به ظرفيت‌هاي موجود در جهاد دانشگاهي نيشابور نيز عنوان كرد: در نيشابور ظرفيت و زمينه فراهم است، هم در قالب آموزشي، آزمايشگاه و ...؛ جهاد دانشگاهي در نيشابور ساختمان خوبي نيز آماده افتتاح دارد كه در چند ماه آينده زمينه همكاري خوبي بين جهاد با اين ويژگي‌ها و نيشابور با اين پتانسيل‌ها فراهم خواهد شد.

شيباني با بيان اين كه نياز اصلي ساختمان و توسعه فضا بوده افزود: با افتتاح اين ساختمان، جهاد دانشگاهي در حوزه‌هاي مختلف تقويت خواهد شد چرا كه امكان فيزيكي نيز فراهم شده و خروجي آن تسريع توسعه شهري مثل نيشابور است كه مي‌تواند زود به بازدهي برسد و نياز به سرمايه‌گذاري طولاني مدت و پر هزينه نيز ندارد و  در اولين فرصت با اندك توجهي يك مبادله و تعامل برد - برد را فراهم مي‌كند.