سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 16 مرداد 1396 کد خبر:2308 تعداد بازدید:

مسئولان از پتانسیل‌های جهاددانشگاهی به بهترین نحو استفاده کنند

اشتراک گذاری

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از مسئولان خواست از پتانسیل های جهاد دانشگاهی به بهترین نحو استفاده کنند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر بهروز بنیادی با تبریک سالروز تاسیس جهاد دانشگاهی اظهار کرد: از همان ابتدا تغییر گفتمان، پیوند علم با صنعت و پیدا کردن راهکارهای علمی برای مشکلات کشور از اهداف مهم جهاد دانشگاهی بوده است.

وی با اشاره به اینکه جهاددانشگاهی کاشمر جز اولین دانشگاه‌هایی هست که در کشور تشکیل شده است، عنوان کرد: از جهاد دانشگاهی کاشمر انتظار داریم به مشکلات منطقه نگاه ویژه ای داشته و رشته های خود را براساس پتانسیل های منطقه بگیرند.

بنیادی استعداد شهرستان را در بخش های کشاورزی و معادن دانست و گفت: به‌حمدالله جهاد دانشگاهی کاشمر از اساتید برجسته و صاحب نظری برخوردار است.

وی با اعلام اینکه تاکنون پایان نامه‌های بسیار خوبی توسط دانشجویان نوشته شده که کمک‌های ارزشمندی به وضعیت کشاورزی منطقه شده است، افزود: به رغم اینکه هنوز بین کشاورزان و مجموعه دانشگاهی فاصله هست اما باید خود دانشجویان داوطلب شده و برای آشنا کردن کشاورزان با علم روز به داخل روستاها بروند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با تاکید براینکه جهاد دانشگاهی کاشمر پتانسیل‌های بسیار خوبی برای رفع مشکلات منطقه دارد، عنوان کرد: مسئولان باید از پتانسیل‌های جهاددانشگاهی به بهترین نحو استفاده کنند.

وی با بیان اینکه وجود اساتید برجسته و مدیریت قوی و پیشرفت خوبی که در بخش‌های مختلف داشته و افزایش چشم گیر رشته‌ها موجب شده جهاد دانشگاهی کاشمر در مقایسه با سایر دانشگاه‌های منطقه موفق تر باشد، اظهار کرد: اکنون جهاد دانشگاهی کاشمر نمودار صعودی خوبی در مسیر حرکت خود دارد.

بنیادی با اشاره به اینکه به رغم پتانسیل های بسیاری که جهاد دانشگاهی دارد اما تاکنون مسئولان از این پتانسیل‌ها و توان به خوبی استفاده نکرده‌اند، بیان کرد: برای بهبود وضعیت منطقه مسئولان باید از اساتید این دانشگاه به عنوان مشاورین و محققین استفاده کنند.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی همچنین از مسئولان دانشگاه خواست توانمندی‌های خود را در زمینه‌های مختلف به مسئولان شهرستان ارائه کنند.