سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 16 مرداد 1396 کد خبر:2309 تعداد بازدید:

نگاه جهاددانشگاهی به فعالیت‌های علمی ایثارگرانه باشد

اشتراک گذاری

رییس دانشگاه فردوسی مشهد گفت: جهاددانشگاهی باید نگاه ایثارگرانه‌ای به فعالیت‌های علمی داشته باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمد کافی ضمن تبریک سی و هفتمین سالگرد تاسیس جهاددانشگاهی، اظهار کرد: دو  لغت "جهاد" با همه تقدس و "دانشگاه" با تمام ماموریت‌ها و محورهایی که باید پوشش دهد، زمانی که در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند، به این نتیجه می‌رسیم که باید جهاددانشگاهی فعالیت‌های علمی به صورت ویژه و ایثارگرانه انجام دهد. 

وی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در طول این دورانی که قریب به 37 سال است که  از عمر آن می‌گذرد، پرونده بسیار افتخارآمیزی دارد، ادامه داد: جهاددانشگاهی، نهادی است که از مسیر اصلی خود خارج نشده است و باتوجه به اینکه بسیار ظرفیت‌سازی بسیاری داشته است، پبشنهاد ادغام جهاددانشگاهی مانند سایر نهادها داده نشده است. ضرورت حضور جهاددانشگاهی برای همه اثبات شده است و در حیطه‌های خدمت‌رسانی آن به دانشگاهیان و مردم بسیار گسترده است 

رییس دانشگاه فردوسی مشهد در خصوص فلسفه تشکیل جهاد دانشگاهی، عنوان کرد: در زمان گذشته جهادسازندگی خارج از روال اداری، ایثارگرانه تلاش کردند. در عرصه علمی و دانشگاهی نیز چنین انتظاری است که جهاد دانشگاهی خارج از روال اداری و سازمانی حرکت کند و به صورت جهادی در چارچوب علم، فناوری و دانشگاه‌ها باشد.  

وی در گذشته مهمترین ماموریت دانشگاه‌ها ارتباط با جامعه و به کار گرفتن تخصص افراد در حل مشکلات جامعه بود افزود: جهاد دانشگاهی این ظرفیت را دارد که بدنه دانشگاه‌ را به جامعه و صنعت ارتباط دهد و دستاوردهای دانشگاهی را کاربردی کند و که این موضوعات از ماموریت‌های جهاددانشگاهی محسوب می‌شود.  

رییس دانشگاه فردوسی مشهد جهاد را واژه مقدس برای مسلمان دانست و اظهار کرد: مسلما جهادگران عمدتا افرادی بودند که از نظر سلامت نفس و اعتقادات دینی و مذهبی توانمند بودند و اکنون نیز همین راه را ادامه می دهند.امیدواریم کماکان جهاددانشگاهی و خبرگزاری‌های آن مانند همیشه موفق باشند و شاهد درخشش این نهاد باشیم.