سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 16 مرداد 1396 کد خبر:2310 تعداد بازدید:

رییس پارک علم و فناوری خراسان ‌ مطرح کرد؛ راه‌اندازی مراکز رشد و فناوری مشترک با جهاددانشگاهی

اشتراک گذاری

رییس پارک علم و فناوری خراسان‌ گفت: ما می‌توانیم برخی از مراکز رشد و فناوری را به‌صورت مشترک با جهاددانشگاهی راه‌اندازی کنیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسن علم‌الهدایی عنوان کرد: طی سال‌های اخیر تعاملاتی با جهاددانشگاهی خراسان رضوی آغاز کردیم، ولی ناتمام ماند، اما می‌توانیم مراکز رشد و فناوری به‌صورت مشترک راه‌اندازی کنیم. 

وی ادامه داد: از دهه 60 با جهاد دانشگاهی آشنا هستم و جهاد را مرکزی می‌دانم که جهادی بودن آن در بحث علمی و پژوهشی و کاربردی کردن علوم سابقه زیادی دارد و توانسته پس از انقلاب اسلامی اقدامات ارزنده‌ای را در حوزه های‌علمی مانند نازایی، شبیه‌سازی و بندناف انجام دهد.

رییس پارک علم و فناوری خراسان با اشاره به اینکه هر استان در حوزه خدمات و پشتیبانی‌های علمی به‌صورت تخصصی عمل می‌کند، ادامه داد: پارک علم و فناوری استان خراسان رضوی در حوزه مختلفی  فعالیت می‌کند، اما در سایر استان‌ها پارک‌های علم و فناوری زیرنظر جهاددانشگاهی هستند، فعالیت‌های خوبی انجام می‌دهند و جهاد دانشگاهی را سازمانی می‌دانم که بار مالی بر روی دوش دولت ندارد و بیشتر سعی می‌کند خودکفا باشد که از مزیت‌های جهاد دانشگاهی است و ازاین‌پس نیز باید گسترده‌تر باشد و جهاد دانشگاهی در بخش‌های پژوهشی، علمی و فناوری توسعه یابد.