سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 17 مرداد 1396 کد خبر:2312 تعداد بازدید:

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی: خودباوری، بالندگی و شکوفایی استعداد جوانان و دانشجویان هدف ماست

اشتراک گذاری

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: این معاونت همواره به دنبال ایجاد خودباوری و بالندگی وشکوفایی استعدادهای جوانان و دانشجویان بوده و انشاالله امیدواریم همچون 37 سال گذشته این مسیر را با جدیت بیشتر ادامه دهیم.

به گزارش روابط  عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس علیرضا حاتمی اظهار کرد: معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی از ابتدای تاسیس همواره با اعتماد به جوانان و دانشجویان؛ زمینه حضور آنان را در تمامی فعالیت‌های خود تدارک دیده و از رهگذر آن تاکنون توانسته است علاوه بر انجام  فعالیت فرهنگی بخش زیادی از نیروی انسانی موثر خود را از این راه تامین کند.

 وی ادامه داد: اغراق نیست که گفته شود بخش اعظمی از سرمایه معنوی و مادی امروز  خراسان محصول پیمودن همین راه است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: در طول یک سال گذشته نیز این معاونت و بخش‌های زیر مجموعه آن شامل انتشارات، خبرگزاری ایسنا، خبرگزاری ایکنا، سازمان دانشجویان، مرکز افکارسنجی، فرهنگسرا و دفتر نیازسنجی و مطالعات فرهنگی، با تکیه بر همان روال پیشین توانسته‌اند در هدایت، راهبری و برگزاری برنامه‌های فرهنگی متنوع و با کیفیت مطلوب  نقش موثری را  ایفا کنند.

حاتمی تشریح کرد: از جمله برنامه‌های برجسته سال جاری این معاونت می‌توان به برگزاری طرح مدرسه دانشجویی روح الله از سری طرح‌های اردوی طریق جاوید در جهت آشنایی با رهبر کبیر انقلاب اسلامی درشهریور 95، برگزاری نخستین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم،  برگزاری دومین جشنواره ملی شبکه‌های ارتباطی قرآن کریم  ،کسب عنوان  شعبه برتر در میان شعب سازمان دانشجویان کشور در سال 95 اشاره کرد.

وی افزود: همچنین در سال گذشته موفقیت‌های متعددی نیز توسط بخش‌های مختلف این معاونت به دست آمده است که از آن جمله می‌توان از کسب عناوین برترین نشریه فرهنگی دانشجویی مانند پر مخاطب‌ترین و منظم ترین نشریه دانشجویی در شانزدهمین جشنواره نشریات دانشجویی دانشگاه فردوسی توسط نشریه وقایع اتفاقیه به صاحب امتیازی سازمان دانشجویان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و نیز کسب رتبه اول بخش آثار برتر طنز، رتبه اول بخش آثار ویژه با موضوع مذاکرات هسته ای و کسب رتبه دوم بخش آثار برتر مقالات هنری، در نهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور، نام برد.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی همچنین کسب عنوان  کتاب برگزیده در بیست و سومین دوره کتاب سال دانشجویی در سال 95 و کسب عنوان کتاب شایسته تقدیر سی‌وچهارمین دوره کتاب سال جمهوری اسلامی ایران در سال 95 را از دیگر موفقیت‌های این معاونت در سال جاری برشمرد.

حاتمی اظهار کرد: برگزاری مسابقات منطقه‌ای مناظره دانشجویان ایران، برگزاری بیش از 120 طرح دانشجویی در قالب‌های مناظره، میزگرد، اکران و نقد فیلم، نقد و معرفی کتاب، اردوهای فرهنگی، سخنرانی و... در زمینه‌های متنوع فرهنگی، برگزاری حدود 30 نمایشگاه از آثار هنری ، برگزاری سه بزرگداشت برای پیشکسوتان تئاتر و موسیقی استان،  تولید و انتشار بیش 20هزار خبر در خبرگزار‌های ایسنا و ایکنا نیز از جمله اقدامات انجام شده در سال گذشته در معاونت فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی به شمار می‌رود.

وی تصریح کرد: انجام بیش از 50 طرح افکارسنجی ونظر سنجی ازجمله انجام طرح‌های پیماش ملی پوشش و حجاب زنان ایران، انجام سنجش سواد سلامت شهروندان مشهدی، نظر سنجی ازبازدید کنندگان و غرفه‌داران نمایشگاه قران و عترت خرداد 96 و... نیز از جمله اقدامات مرکز افکار سنجی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در طول سالی که آن را پشت سر گذاشته‌ایم، بوده است.

معاون فرهنگی جهاددانشگاهی خراسان رضوی ابراز امیدواری کرد: این معاونت در سال جاری نیز بتواند با تکیه بر ظرفیت جوانان و دانشجویان همچنان در مسیر رسیدن به اهداف خود موفق و سربلند باشد.