سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 17 مرداد 1396 کد خبر:2313 تعداد بازدید:

جهاددانشگاهی الگویی از خود باوری و فرهنگ جهادی در سطح بین‌المللی است

اشتراک گذاری

رییس  موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر گفت:  جهاددانشگاهی الگویی از خود باوری و فرهنگ جهادی در کشور و سطح بین المللی است.

به گزارش  روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی،  صادق باغبان در جلسه شورای اداری کاشمر با گرامیداشت تاسیس جهاد دانشگاهی افزود:  بعد از 1.5 سال که از پیروزی انقلاب اسلامی گذشت چون نیاز بود انقلاب فرهنگی به خصوص در وضعیت دانشگاه‌ها اتفاق بیفتد به همین دلیل در 16 مرداد سال 59 به دستور امام راحل جهاد دانشگاهی به عنوان بازوی اجرایی شورای عالی انقلاب فرهنگی تاسیس شد.

وی با اشاره به اینکه سروسامان دادن به وضعیت دانشگاه‌ها مهمترین ماموریتی بود که در آن زمان به جهاددانشگاهی داده شد، افزود: بعد از اینکه این ماموریت به خوبی از سوی جهاددانشگاهی اجرا شد ماموریت‌های دیگری به جهاددانشگاهی محول شد که دانش و پژوهش از آن جمله بود.

رییس  موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر با اعلام اینکه جهاددانشگاهی در مدت فعالیت خود به عنوان الگویی از خود باوری و فرهنگ جهادی در سطح نه تنها کشور بلکه بین‌المللی مطرح است، بیان کرد: جهاد دانشگاهی کاشمر از سال 73 به عنوان یک نهاد آموزش عمومی رسما فعالیت خود را را آغاز کرد.

باغبان با اشاره به اینکه بعد از گذشت چندین سال که از عمر این موسسه می گذرد به عنوان یک دانشگاه مطرح در سطح استان و کشور مطرح است، گفت: جهاد دانشگاهی کاشمر همچنان تنها دانشگاه غیرانتفاعی شرق کشور در زمینه ارائه آموزش‌های کشاورزی است.

وی با بیان اینکه در آخرین رتبه بندی که توسط وزارت علوم انجام شده جهاد دانشگاهی کاشمر  در سطح B قرار گرفته است، اظهار کرد: در جهاد دانشگاهی کاشمر سعی کرده ایم به خوبی به  آموزش توجه شود.

رییس  موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر با اعلام اینکه اکنون این موسسه با 150 مدرس از مراکز استان‌های مختلف و تهران و حتی خود کاشمر همکاری دارد، افزود: سال گذشته رتبه‌های یک، پنج، سه، هفته و یازده کشور در رشته کشاورزی کارشناسی ارشد مربوط به جهاددانشگاهی کاشمر بوده است.

باغبان با بیان اینکه در گروه کشاورزی و در راستای رفع مشکلات منطقه پژوهش‌های بسیار خوبی انجام شده است، اظهار کرد: توسط دانشجویان کارشناسی ارشد این موسسه برای اولین بار در دنیا دو آفت انگور معرفی شده است.

وی با بیان اینکه همچنین بهترین زمان سم پاشی برای مبارزه با آفت خوشه خوار انگور توسط دانشجویان این دانشگاه به دست آمده است، بیان کرد: تاکنون بیش از 4500 نفر دانشجو از این دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اند.

رییس  موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر با اشاره به اینکه دوره‌های آموزشی کوتاه مدت از سال گذشته آغاز شده است، گفت: آماده هستیم نیازهای آموزشی و پژوهشی تمامی نهادها و ارگان‌های شهرستان را انجام دهیم.