سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 17 مرداد 1396 کد خبر:2316 تعداد بازدید:

معاون قرآن و عترت ارشاد اسلامی خراسان رضوی: اعتبار قرآنی و فرهنگی جهاددانشگاهی زمینه‌ای برای توفیقات روزافزون آن است

اشتراک گذاری

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی گفت: اعتبارات قرآنی و فرهنگی جهاد دانشگاهی زمینه‌ای برای توفیقات روزافزون و موثر این نهاد در آینده است .

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حجت الاسلام و المسلمین کاظمی نسب در خصوص فعالیت‌های موثر و مفید جهاددانشگاهی اظهار کرد: اعتبارات قرآنی و فرهنگی جهاد دانشگاهی زمینه‌ای را برای توفیق بیشتر و موثرتر این نهاد در آینده فراهم می‌کند و ما در هر دوره جهاددانشگاهی در حوزه‌های علمی در بین کلیه سازمان‌ها شاهد حضور بسیار موثر و مفید این نهاد بوده‌ایم.

وی ادامه داد: خوشبختانه جهاددانشگاهی در حوزه قرآنی به ویژه در نمایشگاه قرآن و عترت که هر ساله برگزار می‌شود حضور چشم گیری داشته و وظیفه مدیریت کمیته دانشگاه‌ها و بسیج کردن دانشگاه‌های استان را بر عهده دارد و از همین رو توانسته فعالیت‌های قرآنی خود را در نمایشگاه در معرض دید عموم قرار دهد.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی تصریح کرد: هم اکنون جشنواره ارتباطات شبکه‌های مجازی و خبرگزاری ایکنا در مشهد در حوزه ترویج و تبلیغ اخبار قرآنی بسیار فعال هستند و ما تعاملات بسیار خوبی را با آنها داریم .

کاظمی نسب خاطر نشان کرد: همت قرآنی در جهاد دانشگاهی بسیار ملموس و محسوس است و این نهاد در دو سال پیاپی توانسته ارزیابی نمایشگاه قرآن و عترت را برای ما به انجام برساند که در هر دو سال مورد تایید قرار گرفته است .

وی در خصوص فعالیت‌های صورت گرفته در جهاد دانشگاهی افزود: حضور هر ساله در نمایشگاه بین المللی قرآن و عترت مشهد مقدس، تقبل مسئولیت کمیته دانشگاهی این نمایشگاه، برگزاری جشنواره شبکه‌های ارتباطی قرآنی و پذیرفتن مسئولیت کمیته ارزیابی نمایشگاه قرآن از جمله کارهای مفید صورت گرفته در این حوزه است.

معاون قرآن و عترت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی اضافه کرد: قطعا فعالیت‌های آینده جهاددانشگاهی در حوزه قرآنی به دلیل ارتباط موثر این نهاد با ما بسیار مفید خواهد بود .

کاظمی نسب در پایان با اشاره به اینکه اعتبارات معاونت قرآن و عترت خراسان رضوی محدود است، گفت: از حیث نیروی انسانی، اعتبارات ما محدود است و فضای کاری بسیار گسترده‌ای داریم که این مساله لزوم همکاری با جهاددانشگاهی را بیشتر اثبات می‌کند.