سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

چهارشنبه ، 01 شهريور 1396 کد خبر:2346 تعداد بازدید:

با فرارسیدن اول شهریور ماه؛ پیام رییس جهاد دانشگاهی به مناسبت فرارسیدن روز پزشک

اشتراک گذاری

رییس جهاد دانشگاهی، با صدور پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی تبریک گفت.

به گزارش روابط عمومی جهاددانشگاهی، دکتر حمیدرضا طیبی، رییس جهاددانشگاهی با صدور پیامی روز پزشک را به جامعه پزشکی به‌ویژه جهادگران پزشک عضو این نهاد تبریک گفت.

متن پیام به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حفظ موهبت الهی سلامت در جامعه، مرهون تلاش مجموعه‌ای از انسان‌های فداکار، سخت‌کوش و خستگی‌ناپذیر است. در این شبکه پیچیده، بزرگ و بهم پیوسته که متشکل از موضوعاتی نظیر بهداشت و پیشگیری، تامین سلامت فیزیکی، عاطفی، ذهنی، محیطی، معنوی، شغلی و در نهایت درمان، احیاء و بازتوانی بیماران و آسیب‌دیدگان است، نقش پزشکان به عنوان ملجأ بیماران در آخرین حلقه از این زنجیره، بسیار برجسته و دارای اهمیت است. 

فلسفه نام‌گذاری اول شهریور ماه، زادروز حکیم ابوعلی سینا دلیلی بر اثبات این مدعاست؛ اگرچه این دانشمند اسلامی ایرانی به حوزه‌های مختلف علوم تبحر داشته، به طوری که از او بعنوان یک عالِم همه چیزدان یاد می‌شود، اما جَهد مثال زدنی و فداکاری وی برای سلامت جامعه عصر خود و نیز پیشرفت علم طب برای تمامی اعصار، باعث تجلی بیشتر این ستاره پرفروغ ایران در حوزه پزشکی شده است. 

اینجانب به نوبه خود فرارسیدن اول شهریور ماه روز پزشک را به همه پزشکان عزیز بویژه همکاران تلاشگر پزشکم در جهاد دانشگاهی تبریک عرض کرده و یاد و خاطره پزشکان شهید و اساتید و معلمان گرانمایه و پیشکسوت آموزش پزشکی را که به دیار باقی سفر کرده‌اند، گرامی می‌دارم.