سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 02 مهر 1396 کد خبر:2409 تعداد بازدید:

کسب رتبه دوم گروه پژوهشی کیفیت و ایمنی مواد غذایی در ارزشیابی سالیانه گروه‌های پژوهشی کشاورزی جهاددانشگاهی کشور

اشتراک گذاری

مدیر گروه پژوهشی کیفیت و ایمنی مواد غذایی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی خراسان رضوی از کسب رتبه‌ دوم این گروه در بین 12 گروه پژوهشی کشاورزی جهاددانشگاهی کشور خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر معصومه مهربان با بیان این مطلب افزود: شاخص­های ارزشیابی شامل شاخص­های ساختاری تشکیلاتی و شاخص­های عملکردی می­باشد. برخورداری از شبکه برنامه و میزان پیشرفت و برخورداری از نیروی انسانی از جمله شاخص‌های ساختاری تشکیلاتی و تعداد طرح‌های پژوهشی خاتمه یافته، فعالیت‌های خدماتی تخصصی، ثبت اختراع و اکتشاف، دستیابی به فناوری، تعداد مقالات، تدوین محتوای دوره‌های آموزشی، شرکت در دوره‌های آموزشی بلند مدت، انتشار مجلات، پایان‌نامه‌ها و عضویت در کمیته علمی و پانل‌های تخصصی همایش‌ها نیز از جمله شاخص‌های عملکردی است.

وی از تصویب شبکه برنامه دوم گروه پژوهشی کیفیت و ایمنی مواد غذایی در شهریور ماه سال جاری خبر داد و به پیش بینی راه اندازی پایلوت تحقیقاتی فرآورده­های غذایی رژیمی در این برنامه تا پایان سال جاری اشاره نمود و ابزار امیدواری کرد که با راه اندازی این پایلوت گام ارزنده­ای در جهت ارتقاء سطح سلامت جامعه برداشته شود.

به گفته وی، تمرکز بر کاهش کالری از طریق کاهش میزان شکر و چربی در فرمولاسیون مواد غذایی از دیگر برنامه‌های آتی گروه پژوهشی کیفیت و ایمنی مواد غذایی پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی می‌باشد.