سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 11 مهر 1396 کد خبر:2418 تعداد بازدید:

افزایش ثبت‌نام حضوری متقاضیان در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد

اشتراک گذاری

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از افزایش 111 درصدی ثبت نام حضوری متقاضیان کاردانی در سامانه سنجش توسط این مرکز برای ترم اول سال 97-96 نسبت به مدت مشابه سال تحصیلی قبل خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر مسعود گلستانی‌پور با بیان این مطلب افزود: در مجموع در سال گذشته در حدود 720 نفر در مقاطع کاردانی و کارشناسی به صورت حضوری توسط مرکز در سامانه سنجش ثبت نام شدند که این رقم در سال جاری به 1070 نفر رسید که افزایش 48 درصدی را داشته است.

وی با اشاره به اعلام تعداد 1050 نفر پذیرفته شده در این مرکز در ترم مهر ماه جاری توسط سازمان سنجش، تصریح کرد: ثبت‌نام پذیرفته شدگان تا 16 مهرماه سال جاری ادامه خواهد یافت و در صورت برقراری شرایط تکمیل ظرفیت پیش بینی می شود که روند ثبت نام تا پایان ماه جاری ادامه یابد.

دکتر گلستانی‌پور بیان داشت: در صدد هستیم تا میزان دانشجوی جذب شده برای ترم اول سال تحصیلی جاری را به حدود 1000 نفر برسانیم.

وی افزود: در سال تحصیلی گذشته به ازای هر رشته تحصیلی 41/3 نفر دانشجو جذب مرکز شد که پیش‌بینی می‌کنیم این میزان برای ترم اول سال تحصیلی جاری به حداقل 50 نفر افزایش یابد.

وی با اشاره به اینکه متقاضیان رشته‌های این مرکز بیش از ظرفیت اعلام شده می‌باشند، گفت: با توجه به در نظر گرفتن معیار معدل و سوابق تحصیلی متقاضیان توسط سازمان سنجش و تبلیغات وسیع مرکز جهت جذب دانشجو و به تبع آن رقابت ایجاد شده، میانگین معدل پذیرفته شدگان در این مرکز از 14/9 سال تحصیلی گذشته به 16/3 در سال تحصیلی جاری افزایش یافته است.

وی در ادامه تصریح کرد: با توجه به این که معدل پذیرش دانشجو برای مرکز افزایش یافته و از این پس با دانشجویان با سطح کیفی بالاتری مواجه هستیم، انتظار می‌رود فعالیت‌های علمی، تحقیقاتی، پژوهشی و فوق برنامه مرکز در سال‌های آتی پیشرفت چشمگیری داشته باشد.

وی افزایش آمار جذب دانشجو در مرکز را در حالی دانست که کدرشته‌های موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از 31 کدرشته سال تحصیلی گذشته به 19 کدرشته کاهش یافته که دلیل آن سیاست دانشگاه جامع علمی کاربردی مبنی بر ماموریت گرایی مراکز علمی کاربردی در کشور می‌باشند.

به گفته رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد، ماموریت این مرکز در حوزه رشته‌های IT و فرهنگ و هنر است.

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از راه‌اندازی مرکز نوآوری در آینده‌ای نزدیک خبر داد و عنوان کرد: طرح‌های مناسبی در این خصوص از سوی دانشجویان و فارغ التحصیلان به مرکز ارائه شده و شرایط اولیه نیز  برای ارائه امکانات جهت اجرای شدن این طرح ها فراهم آمده است.

دکتر گلستانی پور از اجرای رتبه بندی مراکز علمی کاربردی توسط دانشگاه جامع در کل کشور خبر داد و بیان داشت: نتایج این رتبه بندی به زودی اعلام خواهد شد. امکانات، زیرساختها، فعالیت های مرتبط به پژوهش و کارآفرینی و برنامه محور بودن از جمله آیتم های رتبه بندی مراکز علمی کاربردی بوده است.

وی به رتبه اول موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در سال 1388 در بین کل مراکز علمی کاربردی کشور اشاره و تصریح کرد: این مرکز در طی سه سال اخیر همواره در بین 42 مرکز علمی کاربردی وابسته به جهاددانشگاهی رتبه اول را کسب نموده است.

وی از اصلاح آیین نامه تخفیف شهریه خبر داد و تصریح کرد: با اصلاح این آیین نامه، به دانشجویان فعال و ممتاز دانشجویی، فرهنگی، پژوهشی و ورزشی نیز تخفیف شهریه اعطا می شود.

وی از تدوین آیین نامه ارزیابی اساتید مرکز خبر داد و اظهار کرد که طبق برنامه 5 ساله 1396-1400 مرکز موظف است تا میانگین نمره کیفی اساتید خود را از 18/3 به 19/3 افزایش دهد.