سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 17 مهر 1396 کد خبر:2433 تعداد بازدید:

با شعار "مشهد: شهر بدون هپاتيت" و توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ کنفرانس علمي "هپاتیت C: از پيشگيري تا حذف و ریشه‌کنی" برگزار می‌‎شود

اشتراک گذاری

دبیر اجرایی کنفرانس علمي "هپاتیت C: از پيشگيري تا حذف و ریشه‌کنی" با اشاره به برگزاری این کنفرانس در مهرماه سال جاری توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی، گفت: هدف کلي از برگزاری این کنفرانس یک روزه ارتقاي آگاهي و مهارت جامعه پزشکي استان در خصوص پيشگيري، تشخيص، درمان و برنامه‌هاي ملي و بين‌المللي حذف و ریشه کنی هپاتیت C می‌باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر راحله میری با بیان این مطلب افزود: معرفی دستاوردهای علمي جدید پژوهشگران حوزه هپاتيت و بيماري‌هاي کبدي و اطلاع رسانی سطوح مختلف جامعه پزشکی در مورد چگونگی مواجهه با بیماران مبتلا به هپاتیت  C و ارجاع اصولی و ساماندهی شده بیماران به منظور برخورداری حداکثری از تسهیلات ارایه شده در زمینه تشخیص و درمان بیماران از ديگر اهداف اين  کنفرانس مي‌باشد.

وی در ادامه یادآور شد: این کنفرانس علمی یک روزه برای پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، عفونی، پزشکی اجتماعی و فوق تخصص گوارش و کبد دارای امتیاز آموزش مداوم می‌باشد.

مدیر درمانگاه تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: بيماري‌هاي کبدي از جمله هپاتیت‌هاي ويروسي از علل مهم ناتواني و مرگ و میر در جوامع بشری است. و اين بيماري‌ها عوارض بسیار خطرناکی همچون نارسایی کبد، سرطان کبد و ... برای مبتلایان ایجاد می‌کند و باعث صرف هزینه‌های بسیار زیادی می گردد لذا درمان این بیماری‌ها اهمیت بسيار زيادي دارد.

به گفته وی،  آنچه که در جریان درمان این بیماری رخ داده است کشف داروهایی می‌باشد که با مصرف آنها تا 98 درصد مبتلایان به این عفونت ويروسي درمان کامل می‌شوند؛ و به‌دنبال اين تحولات حرکت به سمت کنترل هپاتیت‌هاي ويروسي و به‌طور خاص حذف و ریشه‌کنی هپاتیت C تا سال 1410 خورشيدي در زمره اهداف سازمان جهانی بهداشت و مورد تعهد نظام‌های بهداشتی کشورها قرار گرفته است.

وی ادامه داد: در ایران نیز از سال گذشته به دستاوردهای جدیدی در حوزه دارو و درمان دست پیدا کرده‌ایم  و امیدواریم بتوانیم با همت تمامي سازمان‌هاي مرتبط و همگام با ساير کشورهاي جهان به هدف متعالی ریشه کنی هپاتیت C  تا سال 1410دست یابیم .

به گفته وی، در همین راستا جهاد دانشگاهی خراسان رضوي به عنوان نهادي پیشرو در ارایه خدمات طبی تشخیصی، درماني و پیشگیری به‌ويژه در زمینه عفونت‌های منتقله از خون و با شعار "مشهد: شهر بدون هپاتيت"، در نظر دارد کنفرانس علمي "هپاتیت C: از پيشگيري تا حذف و ریشه‌کنی" را با حضور دکتر سيد مويد علويان، استاد دانشگاه و رييس شبکه هپاتیت ایران را در تاریخ 27 مهرماه سال جاری برگزار نمايد.

مدیر درمانگاه تخصصی داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی  خاطرنشان کرد: این درمانگاه در اقدامی خیرخواهانه و از ابتدای سال جاري تمامي بیماران هپاتيت C  را در این درمانگاه به‌صورت رایگان توسط پزشکان متخصص و فوق‌تخصص ویزیت مي‌نماید.