سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 22 مهر 1396 کد خبر:2461 تعداد بازدید:

نماینده مشهد در مجلس شورای اسلامی: امام(ره) با ظرفیت مردم بزرگ‌ترین تهدیدها را به فرصت تبدیل می‌کرد

اشتراک گذاری

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: امام(ره) صادقانه و با زبان ساده همه مسائل را با مردم طرح می‌کرد و با ظرفیت آنها بزرگترین تهدیدهای موجود در کشور را به فرصت تبدیل می‌کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام و المسلمین نصرالله پژمانفر روز گذشته 21 مهرماه در آئین اختتامیه هفتمین اردوی فرهنگی- آموزشی طریق جاوید که در محل اداره‌کل تبلیغات اسلامی خراسان‌رضوی برگزار شد، با بیان این مطلب اظهار کرد: در ارتباط با شخصیت امام(ره) و ابعاد وجودی ایشان در 28 سالی که پشت سر گذاشته شده است و بعد از دوران رهبری رهبر انقلاب اسلامی صحبت‌های زیادی به صورت مکتوب و غیرمکتوب داشتیم و غفلت از این ویژگی که در ابعاد شخصیتی امام(ره) به چشم می‌خورد، موجب می‌شود شخصیت واقعی را به معنای جامع نشناسیم. 

وی ادامه داد: امام(ره) شخصیتی بودند که همه ابعاد رونمایی شده را داشته و توانستند از جمع‌الجمع ویژگی‌ها  بهره‌مند باشند و در فضای سختی راه خود آغاز کردند و توانستند با پیروزی انقلاب اسلامی جریان تاره‌ای را در دنیا مطرح کنند، در دنیایی که از لحاظ مبانی نظری دارای دو رویکرد بود که یا باید خود را متکی به جریان شرق و غرب می‌کرد.

پژمانفر با بیان اینکه  اما امام(ره) جریان سومی را به عنوان جریان پویا و فعال مطرح کرد که در افول دو جریان مذکور بسیار نقش آفرینی داشت، افزود: امروز چیزی به عنوان جریان شرق نداریم و اگر اسباب و لوازم انداره‌گیری وجود داشته باشد و بتواند پاسخ دقیقی ارائه کند، جریان انقلاب اسلامی به عنوان عامل مهم در اتمام این جریان و به تعبیر خود ایشان که فرمودند «تنها باید آن را در موزه‌ها داشته باشیم»، نقش آفرین و موثر عمل کرد.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در جریان غرب نیز  همانگونه که به تعبیر مقام معظم رهبری، این جریان از لحاظ مبانی فکری و اجرایی با بن‎بست‌هایی فراوانی روبرو شد و این جریان به زانو درآمده و در آینده نه چندان دور شاهد فروپاشی مسئله غرب استکباری در دنیا خواهیم بود.

وی اضافه کرد: همه مسائل چهار دهه اخیر مربوط به ویژگی‌هایی بود که امام(ره) و شاگردان ایشان توانستند این اتفاق را رقم بزنند و بعد از رحلت امام(ره) با پیگیری و درایت مقام معظم رهبری توانستند کشور را از همه مسائل رد و جلو ببرند، همانگونه  که به عنوان مثال، این نکته صحیح است که در جنگ دفاع مقدس هزینه‌های بالایی دادیم اما توانستیم نتایج بلندی در ابعاد مختلف به‌دست آوریم. 

پژمانفر با بیان اینکه امام(ره) به خدا و مبانی اسلام اعتقاد داشت و براساس این مبان وارد میدان می‌شد، عنوان کرد: یکی از سناتورهایی که آن روزها در جنگ حضور داشت عنوان می‌کرد، «امام(ره) شخصیتی است که هیچ شناختی نسبت به ایشان نداریم». «شطرنج بازی است که قواعد بازی را رعایت نمی‌کند». مبنای حرکت امام(ره) اعتقاد به خدا بود و همین امر سبب می‌شد هیچ گاه و در هیچ برهه‌ای از زمان در بن بست قرار نگیریم. 

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی گفت: استراتژی امام(ره) این بود که تا رفع فتنه باید جنگ ادامه پیدا کند و مسئله جنگ را  باید در میدان جنگ حل می‌کنیم. اگر قرار بود مسئله جنگ در پشت میز  مذاکرات حل شود، هیچ‌گاه به نتیجه ای نمی‌رسیدیم و نمی‌توانسیم آن بخشی از خاک ایران که به اشغال دشمن درآمده را پس بگیریم. ما خاکمان را پس گرفتیم چرا که بر مبنای اعتقادات خود جلو رفتیم و براساس مدلی که آن‌ها بازی را طراحی کرده بودند، نقش نگرفتیم.

وی افزود: امام(ره) آمد، ایستاد و توانست با این اعتقاد به موفقیت برسد. برهمین اساس می‌توان گفت امام؛ امام شد چرا که به خدا اتکا داشت» و کار را خدا بزرگ می‌کند.

پژمانفر عنوان کرد: دشمن قصد داشت به نحوی و از هر طریقی ما را تحقیر کند اما خداوند، این امر را اسباب عزت و مظلومیت ما در دنیا قرار می‌دهد، همان‌گونه که خداوند کار صالح را بزرگ می‌کند.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: امام(ره) با اعتقادی که به خدا داشت، هیچ تردیدی به دل راه نمی‌داد و بر همین اساس برخی اوقات دستوراتی را می‌داد که با قاطعیت همراه بود.

وی با بیان اینکه  هرجا لطمه خوردیم به این دلیل بود که به حاشیه صحبت‌های امام(ره) توجه کردیم و تحلیل بر روی حرف امام راحل گذاشتیم، تصریح کرد: امروز در جریان سیاست خارجه اگر مبنای امام(ره) مدنظر بود، شاید شرایط بهتری داشتیم اما غفلت شد، چرا که امام برای ما و همه مسئولین الگو است.