سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 29 مهر 1396 کد خبر:2489 تعداد بازدید:

دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس هپاتیت C مطرح کرد؛ حذف بیماری هپاتیت C گامی مؤثر در سلامت جامعه

اشتراک گذاری

دبیر اجرایی چهارمین کنفرانس هپاتیت C هدف از برگزاری این کنفرانس را مرور و یادآوری خطرات ناشی از ابتلا به این بیماری دانست و گفت: تشخیص به‌موقع درمان این بیماری از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر راحله میری در آیین افتتاح چهارمین کنفرانس «هپاتیت C از پیشگیری تا حذف و ریشه‌کنی» که در محل تالار فردوسی مجتمع دکتر علی شریعتی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد، افزود: حذف بیماری هپاتیت C گامی تاثیرگذار در جهت سلامت آحاد جامعه است.

وی با اشاره به اینکه «جهاددانشگاهی خراسان رضوی به‌عنوان سازمانی پیشرو در ارائه خدمات سلامت و بهداشتی مطرح است»، ادامه داد: کنفرانس هپاتیت C از پیشگیری تا حذف و ریشه‌کنی، چهارمین کنفرانس با محوریت بیماری‌های هپاتیت است که توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حال برگزاری است.

به گفته وی، اولین کنفرانس در آذرماه 88 با عنوان «هپاتیت‌های مزمن ویروسی»، دومین کنفرانس در آبان 91 با عنوان «مدیریت هپاتیت B»  و سومین کنفرانس نیز در مهرماه سال گذشته با عنوان «عفونت‌های مخفی B» توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد.

عضو هیات علمی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: در کنفرانس هپاتیت C به دنبال حذف و ریشه‌کنی این بیماری با توجه به اهمیت این موضوع و درمان‌پذیری آن هستیم.

وی ادامه داد: معرفی دستاوردهای علمي جدید پژوهشگران حوزه هپاتيت و بيماري‌هاي کبدي و اطلاع‌رسانی سطوح مختلف جامعه پزشکی در مورد چگونگی مواجهه با بیماران مبتلا به هپاتیت  C و ارجاع اصولی و ساماندهی‌شده بیماران به منظور برخورداری حداکثری از تسهیلات ارائه‌شده در زمینه تشخیص و درمان بیماران از ديگر اهداف اين  کنفرانس است.

میری بیان کرد: این کنفرانس علمی یک‌روزه برای پزشکان عمومی، متخصصان داخلی، عفونی، پزشکی اجتماعی و فوق‌تخصص گوارش و کبد دارای امتیاز آموزش مداوم است.

وی خاطرنشان کرد: در این کنفرانس 155 پزشک حضور دارند که از این تعداد 83 نفر پزشک عمومی، 31 نفر متخصص داخلی و گوارش، 33 نفر متخصص عفونی و 8 نفر پزشک اجتماعی شرکت نموده‌اند.

وی عنوان کرد: این کنفرانس در بخش‌های اپیدمیولوژی، تشخیص و درمان عفونت HCV، عفونت HCV در گروه‌های خاص و برنامه‌های حذف و ریشه‌کنی هپاتیت C برگزار شد.