سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 07 آبان 1396 کد خبر:2544 تعداد بازدید:

رییس مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی: جهاددانشگاهی یک نهاد واحد برای تسهیل‌گری است

اشتراک گذاری

رییس مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی این نهاد را واحدی جهت تسهیل امور برای فعالیت هایی مانند ایجاد اشتغال در استان عنوان کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر جواد سخدری شب گذشته در آیین رونمایی از طرح الگو توسعه مشاغل خانگی در هشت استان کشور در استانداری اظهار کرد: در این طرح سه مولفه کلیدی را مدنظر قرار دادیم که یکی از آن‌ها توسعه فرصت‌های کسب و کار خانگی از طریق ایجاد فرصت‌های جدید است که می‌توانیم در این حوزه داشته باشیم و تلاش خواهیم کرد که در 4 شهرستان 4 مرکز خلاقیت و شکوفایی را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: 4 شهرستان این طرح شامل شهرهای کاشمر، نیشابور، مشهد و تربت جام خواهد بود. در این چند شهرستان مرکزی را ایجاد خواهیم کرد که فرصت‌های جدید کسب و کار خانگی شناسایی شود.

رییس مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی عنوان کرد: مولفه دیگری که در این طرح مدنظر ما قرار گرفته، توسعه توانمندی عاملین یعنی کسانی که می‌خواهند از این فرصت استفاده کنند، است و از طریق توسعه سرمایه انسانی، دانش و مشاوره‌ای که به آن‌ها اختصاص خواهیم داد، این شرایط را برای آن‌ها در این طرح فراهم خواهیم ساخت.

سخدری با بیان اینکه همچنین سومین مولفه تسهیل محیط کسب و کار در جهت آسان‌سازی و بهره‌بردای از این فرصت‌ها توسط عاملین خواهد بود، تصریح کرد: توسعه بازار فرصتی است که تلاش خواهیم کرد که حداقل برای دو برند بنام در استان خراسان رضوی در حوزه کسب و کارهای خانگی مزیت ایجاد کنیم.

وی افزود: در واقع شناسنامه‌دار کردن این تولیدات کسب و کار خانگی یکی از مسایلی است که در برندسازی امری مهم است.

رییس مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خاطرنشان کرد: همچنین یک شورای راهبردی در استان تشکیل خواهیم داد که سازمان‌های متولی در آن حضور پیدا خواهند کرد و دبیرخانه اجرایی آن نیز در جهاد دانشگاهی استان است که ساماندهی این فرآیند را بر عهده خواهد گرفت.