سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 07 آبان 1396 کد خبر:2545 تعداد بازدید:

رییس سازمان اشتغال دانش آموختگان جهاد دانشگاهی: مزیت طرح توسعه الگوی مشاغل خانگی استفاده از بستر IT است

اشتراک گذاری

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با بیان اینکه ما همواره در تلاش هستیم تا بتوانیم از بستر IT به بهترین شکل در ایجاد اشتغال استفاده کنیم، تصریح کرد: تمام دستگاه‌های درگیر در موضوع اشتغال خانگی یک رمز واحد خواهند داشت که تمام دست اندرکاران می‌توانند با این رمز به مراحل کار رصد داشته باشند و اگر پیشنهادی هم دارند نیز ما در اختیار آن‌ها خواهیم بود.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدصادق بیجندی شب گذشته در آیین رونمایی از طرح الگوی توسعه مشاغل خانگی در هشت استان کشور در استانداری اظهار کرد: موضوع اشتغال و مشاغل خانگی در یک فرآیند در کنار هم قرار گرفته است. خراسان رضوی هم خوشبختانه به برکت وجود امام رضا(ع) و مدیران ارزشمند رشد قابل توجهی در حوزه اشتغال داشته است.

وی ادامه داد: ما در این کار یک نهاد تسهیل‌گر هستیم و به هیچ‌ عنوان قصد ورود به حوزه اجرا را نداریم. جهاد دانشگاهی در این تفاهم‌نامه یک نهاد تسهیل‌گر است که قصد دارد مداخلات توسعه‌ای انجام دهد.

رییس سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی افزود: ما در این فرآیند از تمام ظرفیت‌های بخش خصوصی و دولتی به بهترین شکل استفاده کردیم. یکی از موضوعاتی که در این طرح به شدت مدنظر ما بوده، استفاده از تمام ظرفیت‌های جهاد دانشگاهی است.

بیجندی با اشاره به اینکه یکی از نگاه‌های ما در موضوع اشتغال خانگی نگاه به حوزه دانش‌آموختگان است، عنوان کرد: امیدواریم در بخش‌های مختلف از این طرح بهره ببریم. یکی از نکات دیگری که این طرح را متمایز می‌کند، استفاده از بستر IT است.

وی با بیان اینکه ما همواره در تلاش هستیم تا بتوانیم از بستر IT به بهترین شکل در ایجاد اشتغال استفاده کنیم، تصریح کرد: همچنین تمام دستگاه‌های درگیر در موضوع اشتغال خانگی یک رمز خواهند داشت که تمام دست اندرکاران می‌توانند با این رمز به مراحل کار رصد داشته باشند و اگر پیشنهادی هم دارند نیز ما در اختیار آن‌ها خواهیم بود.

معاون جهاددانشگاهی خاطرنشان کرد: تیم طراحی شده مبتنی بر یک سیستم تعاملی فعالیت دارد و استاندار خراسان رضوی به عنوان یکی از مدیران ارشد این حوزه در استان دسترسی کامل به تمام فعالیت‌های دستگاه‌های اجرایی خواهد داشت.

بیجندی تاکید کرد: بخش خصوصی به شدت در این کار در محور توجه ما قرار دارد و معتقدیم بخش خصوصی به خوبی می‌تواند برای اتصال به بازار به ما کمک کند.

وی با اشاره به اینکه تاکنون با بیش از 40 برند کارآفرین و افراد صاحب نظر در تهران نشست‌هایی در این خصوص برگزار شده است، گفت: امیدواریم در آینده نزدیک پس از نهادینه شدن و امضای تفاهم‌نامه‌ها بتوانیم برندهای خوبی را وارد حوزه اشتغال خانگی کنیم.

معاون جهاددانشگاهی گفت: همچنین در حوزه فرهنگی نیز با برخی شرکت‌ها صحبت کرده ایم و در حال حاضر مشغول ساخت کلیپ‌های آموزشی و ترویج استفاده از محصولات خانگی هستیم. در اسرع وقت این تبلیغات در شبکه سراسری و صدا و سیما به نمایش گذاشته می‌شود.

بیجندی با اشاره به اینکه یکی از موضوعات مهم دیگر ظرفیت‌های استانی است، اظهار کرد: ما در این طرح به شدت به دانش‌آموختگان دانشگاهی و دانشجویان بومی نیاز داریم و امید داریم که بخشی از این ظرفیت را بتوانیم در حوزه صنایع خلاق فرهنگی، بازی‌های یارانه‌ای، نرم‌افزا نویسی و کد نویسی بکار بندیم.

وی تصریح کرد: ضمن اینکه ما معتقدیم بیشتر دانش‌آموختگان ما در حوزه اشتغال به بازار، بازاریابی و مارکتینگ و... به ما می‌توانند کمک کنند، برای این فرآیند بسترهای علمی کاملا فراهم شده است. همچنین کارگروه علمی نیز برای این منظور تشکیل داده‌ایم که در آن بسیاری از مباحث می تواند مورد تجدید نظر و بازنگری قرار گیرد.