سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 15 آبان 1396 کد خبر:2692 تعداد بازدید:

همکاری جهاددانشگاهی خراسان رضوی در برگزاری" سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن"

اشتراک گذاری

مرکز پیشگیری سرطان نسترن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و جهاد دانشگاهی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن را از تاریخ 8 تا 10 آذر ماه امسال برگزار خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر علی متولی زاده اردکانی در آستانه برگزاری سومین سمپوزیوم بین‌المللی سرطان نسترن اظهار کرد: مرکز پیشگیری سرطان نسترن با همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دانشگاه فردوسی مشهد و جهاد دانشگاهی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن  را از تاریخ 8 تا 10 آذر ماه امسال برگزار خواهد کرد.


دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن با تاکید بر ضرورت نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در کشور،گفت: آموزش سبک زندگی سالم و خودآزمایی سرطان به دانش‌آموزان در مشهد آغاز شده است.


وی در مورد محورهای علمی این سمپوزیوم افزود: پیشگیری و تشخیص زودهنگام سرطان، مدیریت و درمان هدفمند سرطان، تغذیه و مکمل‌های دارویی و نقش آنها در پیشگیری از سرطان و مطالعات پایه و میان‌رشته‌ای سرطان از محورهای اصلی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن است.


دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن بیان کرد: یکی از اهداف مهم سمپوزیوم، نهادینه کردن راهبرد پیشگیری از سرطان در بین مدیران و مسئولین مربوطه در وزارت بهداشت و همزمان در بین جوانان است.


متولی‌زاده اردکانی عنوان کرد: در جهت اجرایی کردن این راهبرد، مرکز پیشگیری سرطان نسترن به شکلی هدفمند 100 دبیرستان دخترانه در مشهد را زیر پوشش آموزش‌های پیشگیری از سرطان در حوزه‌های تغذیه، سبک زندگی شامل روانشناسی، ژنتیک، ورزش و خودآزمایی قرار داده است.


وی گفت: در طول دو دهه گذشته بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان برنامه‌های کنترل سرطان و برنامه‌های آموزشی پیشگیری از سرطان را در سطوح دبستان و دبیرستان اجرا کرده‌اند تا انتخاب سبک زندگی سالم توسط جوانان نهادینه شود.


دبیر علمی سومین سمپوزیوم بین‌المللی نسترن خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه وزارت بهداشت و درمان بر سیاست‌های درمانی تاکید دارد، مرکز پیشگیری از سرطان نسترن امیدوار است بتواند این خلاء را حداقل در استان خراسان پر کند و تجربه‌های کسب شده در حوزه آموزش روش‌های پیشگیری از سرطان را در آینده به دیگر استان‌های کشور انتقال دهد.


دکترمتولی‌زاده در پایان گفت: وزارت ورزش، دبیر خانه سلامت و فیفا (بخش پزشکی) از برگزارکنندگان و همراهان سمپوزیوم هستند.