سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 21 آبان 1396 کد خبر:2706 تعداد بازدید:

توسط جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ کنفرانس علمی «کاربرد مولتی پلکس PCR در تشخیص و مدیریت بیماری‌های عفونی» برگزار می‌شود

اشتراک گذاری

توسط مرکز تحقیقات عفونت‌های منتقله از خون سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با همکار مرکز تحقیقات التهاب و بیماری‌های التهابی دانشگاه علوم پزشکی مشهد کنفرانس علمی «کاربرد مولتی پلکس PCR در تشخیص و مدیریت بیماری های عفونی» برگزار می‌گردد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر آرمان مساوات با بیان این مطلب افزود: این کنفرانس با شعار «یک هزینه، چندین آزمایش» و با هدف معرفی روش مولتی پلکس PCR در تشخیص سریع و دقیق بیماری‌های عفونی (تنفسی، سیستم عصبی، آمیزشی، چشمی و گوارشی) و درمان آنها برای گروه‌های هدف برگزار می‌شود.

 

عضو هیات علمی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، تصریح کرد: امروزه پیشرفت‌های تکنولوژی، انقلابی در میکروب شناسی پزشکی ایجاد کرده است که به تبع آن روش‌های سنتی و متداول به سمت روش‌های مولکولی با حساسیت و دقت بالا تغییر کرده است.  سندورم‌های بالینی بندرت تنها یک عامل مولد دارند و در بیشتر موارد طیفی از باکتری‌ها، ویروس‌ها، قارچ‌ها و تک یاخته‌ها در پیدایش آن دخیل هستند.

 

وی تصریح کرد: بکارگیری روش‌های نوین تشخیصی که بتواند طیفی از عوامل بیماری‌زا را شناسایی کند، نقش مهمی در کاهش هزینه‌های درمان (کاهش زمان بستری بیمار و مصرف آنتی بیوتیک)، همچنین رضایت‌مندی بیمار، پزشک و بهبود سیستم بهداشت و درمان را بدنبال خواهد داشت. در نهایت، تسهیل در شناسایی عوامل بیماری‌زای عفونی نقش مهمی در شناسایی همه گیری‌ها و کنترل و پیشگیری از بیماری‌های عفونی خواهد داشت.

به گفته دبیر اجرایی کنفرانس علمی «کاربرد مولتی پلکس PCR در تشخیص و مدیریت بیماری‌های عفونی»، این کنفرانس در روز پنج شنبه 25 آبان در محل سالن شورای سازمان مرکزی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار خواهد شد.