سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

چهارشنبه ، 01 آذر 1396 کد خبر:2742 تعداد بازدید:

مدیر آزمایشگاه مرکزی جهاددانشگاهی خراسان رضوی: آزمایش‎های این مرکز در سال جاری تخصصی می‌شوند

اشتراک گذاری

مدیر مرکز خدمات تخصصی تشخیص طبی، آسیب‌شناسی و ژنتیک مرکزی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از تخصصی کردن آزمایش‎های این مرکز در سال جاری خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، سید احمد واحدی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر بخش مولکولی، یکی از بخش‌های تخصصی آزمایشگاه محسوب می‌شود که با راه‌اندازی بخش هورمون و ایمونولوژی، به بخش‌های تخصصی دیگر آزمایشگاه مرکزی سازمان نیز افزوده خواهد شد.

وی به افزوده شدن دستگاه بیوشیمی با انجام 800 تست در سال جاری اشاره و تصریح کرد: مواد مصرفی این آزمایشگاه از معتبرترین انواع آن در دنیاست وکیت‌های مصرفی ما در این آزمایشگاه استاندارد آزمایشگاه‌های کشورهای پیشرفته  است؛ در حقیقت کیت‌های مصرفی دارای سطح‌بندی هستند که ما از بالاترین سطح آن برای مراجعان استفاده می‌کنیم. هر چند که در نظر داریم در سال جاری به لحاظ کنترل کیفی نیز به استانداردهای اداره امور آزمایشگاه های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برسیم.

وی از کاهش مدت انتظار بیماران برای انجام آزمایش در سال جاری خبر داد و افزود: با افزایش باجه‌های نمونه‌گیری به 11 باجه و باجه‌های پذیرش به 9 باجه، مدت انتظار بیماران در سال جاری برای انجام آزمایش کاهش یافته است.

مدیرمرکز خدمات تخصصی تشخیص طبی، آسیب‌شناسی و ژنتیک مرکزی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی به افزایش 17 درصدی تعداد مراجعه کنندگان به این آزمایشگاه در 8 ماهه سال جاری نسبت مدت مشابه سال قبل اشاره و خاطرنشان کرد: در 8 ماهه سال جاری تعداد 188 هزار بیمار به آزمایشگاه مراجعه نمودند که این میزان درمدت مشابه سال قبل در حدود 162 هزار نفر بوده است.