سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 04 آذر 1396 کد خبر:2752 تعداد بازدید:

کسب رتبه اول مرکز کارآفرینی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر در استان

اشتراک گذاری

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر گفت: با اقدامات انجام شده،  مرکز کارآفرینی این موسسه توانست رتبه اول را در سطح استان خراسان به دست آورد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس صادق باغبان با بیان اینکه موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر از دو سال قبل فعالیت خود را در زمینه کارآفرینی و ایده پردازی آغاز کرد، گفت: در این راستا کارگاه‌ها و سمینارهای مختلفی برگزار و آموزش‌هایی ارائه شد.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعملی که صادر شد دانشگاه‌ها باید الزاماً دفتر کارآفرینی می‌داشتند، افزود: در این راستا از یک سال قبل دفتر کارآفرینی و ارتباط به جامعه جهاد دانشگاهی کاشمر راه‌اندازی گردید.

 

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر  با اعلام اینکه در این یک سال اقدامات مختلفی انجام شد، بیان کرد: با اقداماتی که در این راستا انجام شد موجب گردید مرکز کارآفرینی موسسه جهاد دانشگاهی کاشمر جزء برترین‌ها بوده و بتواند رتبه اول را به دست آورد.

 

وی با اشاره به اینکه بر اساس ارزشیابی انجام شده این مرکز توانست در بین 64 مرکز علمی کاربردی استان خراسان مقام اول را به دست آورد، اظهار کرد: این رتبه به خاطر فعالیت‌های موسسه جهاد دانشگاهی کاشمر در زمینه کارآفرینی و ارتباط با جامعه به دست آمده است.

 

باغبان با بیان اینکه برای کسب این رتبه باید آیتم‌های مختلفی را دارا می‌بودیم، عنوان کرد: در این مدت فعالیت‌هایی در زمینه مشاوره‌های مشاغل داشتیم.

 

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی مرکز کارآفرینی موسسه جهاد دانشگاهی کاشمر به دنبال اهداف خاصی هستیم، دانشگاه کارآفرین را از رسالت‌های مراکز عملی کاربردی جهاد دانشگاهی دانست و گفت: برای ما بسیار مهم است که با علم روز و نیازهای بازار پیش برویم.

 

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر عنوان کرد: از دو سال قبل پتانسیل‌های منطقه شناسایی شده و طبق این پتانسیل‌ها کارگاه‌ها برگزار می‌شوند.

 

وی با بیان اینکه امروز جامعه از نبود آموزش‌های علمی مهارتی رنج می‌برد، افزود: کسانی که در حوزه تجارت و ایده پردازی وارد می‌شوند باید بدانند که در چه دنیایی قدم می‌گذارند.

 

باغبان با اعلام اینکه تلاش می‌کنیم ابتدا دید کسانی که در این کارگاه‌ها شرکت می‌کنند را نسبت به بازار تغییر دهیم و آن‌ها را با مشکلات آشنا کنیم، بیان کرد: متأسفانه کسانی که در ابتدا در کارگاه‌های کارآفرینی شرکت می‌کنند فاقد هرگونه اطلاعی از بازار هستند.

 

وی استقبال از کارگاه‌های کارآفرینی را مطلوب ارزیابی کرد و گفت: با برگزاری این کارگاه‌ها در تلاش هستیم تا اشتباهاتی که از قبل در زمینه کسب و کار وجود داشته را اصلاح کنیم.

 

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاد دانشگاهی مرکز کاشمر با بیان اینکه از ابتدای امسال 30 کارگاه کارآفرینی با حضور بالغ‌بر دو هزار نفر برگزار شده است، استقبال خانم‌ها را از این کارگاه‌ها بیشتر دانست.