سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 04 آذر 1396 کد خبر:2798 تعداد بازدید:

/کتاب و کتاب‌خوانی/ معاون فرهنگی شهردار مشهد: تابلوهای راهنمای کتاب‌خانه‌ها در مشهد نصب می‌شود

اشتراک گذاری

معاون فرهنگی شهردار مشهد گفت: تابلوهای راهنمای کتاب‌خانه‌های عمومی در سطح شهر مشهد نصب می‌شود.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر هادی بختیاری، دوم آذرماه مصادف با روز کتاب‌گردی در بازدید از فروشگاه کتاب جهاددانشگاهی گفت: این تابلوهای راهنما مانند تابلوهای راهنمای سایر اماکن شهری هستند و البته در کنار این موارد ما تلاش می‌کنیم که احساس نیاز به مطالعه و خواندن را نیز از طریق برنامه‌های فرهنگی در جامعه به وجود بیاورد.

 

وی ادامه داد: شهرداری بخش عظیمی از بودجه نهاد کتاب‌خانه‌ها را تامین می‌کند و به علاوه خودش نیز کتاب‌خانه‌هایی را در اختیار دارد که این مجموعه‌ها نیز بسیار می‌توانند تاثیرگذار باشند.

 

معاون فرهنگی شهردار مشهد با بیان اینکه در حوزه گردشگری از چند ویترین کتاب خیابانی در سطح شهر بهره‌برداری خواهد شد، اضافه کرد: سالانه حجم زیادی زائر به مشهد وارد می‌شوند و باید بستری فراهم شود که هدف زائران و گردشگران علاوه‌بر سیاحت و زیارت، فرهنگی هم باشد.

 

بختیاری تصریح کرد: شهرداری ایده بوستان بزرگ یا شهرک کتاب را نیز دارد و تلاش می‌کند تا از این طریق به رونق بازار کتاب کمک کند. 

 

معاون فرهنگی شهرداری مشهد با اشاره به اینکه در حوزه‌های فرهنگی باید بیش از پیش فعالیت داشته باشیم، ابراز کرد: شهرداری مراکزی مانند ایستگاه‌های مترو، پارک و... را در اختیار دارد که این بستر آماده است تا از این محل‌ها برای اطلاع‌رسانی و ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی استفاده شود.

 

بختیاری با اشاره به اینکه در شهر مشهد 9 قرائت خانه و 15 فرهنگسرای تخصصی وجود دارد، عنوان کرد: هرکدام از این قرائت خانه‌ها کتاب‌های متنوعی دارند که مخاطبان می‌توانند از آن‌ها استفاده کنند.