سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

پنج شنبه ، 03 اسفند 1396 کد خبر:3111 تعداد بازدید:

آغاز به کار دومین کنگره بین‌المللی نوروژنتیک در مشهد

اشتراک گذاری

دومین کنگره بین‌المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک با همکاری سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، انجمن علمی نوروژنتیک ایران شاخه خراسان رضوی ومرکز مشاوره ژنتیک جهاددانشگاهی خراسان رضوی با حضور 450 نفر از متخصصان داخلی و خارجی در مشهد آغاز به کار کرد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، ، دکتر مرتضی، در آیین افتتاحیه دومین کنگره بین‌المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک ایران که در برج سفید مشهد برگزار شد، اظهار کرد: این همایش درمحورهای ژنتیک، بیماران مغز و اعصاب، اختلالات رشدی نورو ژنتیکی، روش‌های درمان بیماران با استفاده از علم نوروژنتیک، نقش تغییرات یک ژن در ناتوانی هوشی ، صرع و توهم، نقش ژنتیک در بیماری‌های نوروماسکولار، متابولیک عصبی اطفال و همچنین بررسی سایر بیماری‌های نوروژنتیکی، برگزار می‌شود.

 

دبیر علمی دومین کنگره بین‌المللی و دهمین همایش ملی نوروژنتیک  ادامه داد: بسیاری از بیماری‌های مغز و اعصاب منشا ژنتیکی دارند و امیدواریم این کنگره فرصتی را برای توجه به کاربرد علم ژنتیک در پیشگیری و تشخیص این بیماری‌ها فراهم کند. 

 

وی  خاطرنشان کرد:از حدود 250 مقاله ارسال شده به این همایش حدود 40 مقاله به صورت سخنرانی و 200 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد.

 

سعیدی اضافه کرد: حدود 8 کارگاه  آموزشی تخصصی در حاشیه این همایش برگزار می‌شود حدود 450 نفر از داخل کشور و میهمانانی نیز از کشورهای اروپایی همچون آلمان، انگلیس و فرانسه در همایش شرکت کردند.