سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

جمعه ، 04 اسفند 1396 کد خبر:3122 تعداد بازدید:

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور بیان کرد: موفقیت هزار دانشجو در گذراندن طرح ملی دانشجو معلم قرآن کریم

اشتراک گذاری

رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با بیان اینکه طرح ملی دانشجو معلم قرآن از سه سال قبل در سازمان جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی شد، گفت: از سال ۱۳۹۴ تاکنون با زحمات کشیده شده، حدود ۳۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است و حدود هزار نفر نیز موفق به اخذ مدرک پایان طرح شده‌اند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی خراسان رضوی‌، حمید صابرفرزام،‌ در دومین اختتامیه طرح ملی «دانشجو معلم قرآن کریم» که پنجشنبه‎شب، سوم اسفندماه، به همت سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور و به میزبانی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در مشهد برگزار ‌شد، با بیان اینکه طرح ملی دانشجو معلم قرآن از سه سال قبل در سازمان جهاددانشگاهی برنامه‌ریزی شد، ابراز کرد: از سال ۱۳۹۴ تاکنون با زحمات کشیده شده، حدود ۳۰۰ هزار ساعت کلاس آموزشی برگزار شده است و حدود هزار نفر نیز موفق به اخذ مدرک پایان طرح شده‌اند.

صابرفرزام ادامه داد: با وجود اینکه اینکار در سطح کشور برگزار می‌شود، متاسفانه به جزء جهاددانشگاهی، هیچ سازمان و نهادی در جهت برگزاری طرح ملی دانشجو معلم قرآن ریالی هزینه نکرده است.


رئیس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور با بیان اینکه بدنه اصلی دانشجو معلمان قرآن، بدون حمایت و به برکت قرآن فعالیت می‌کند، تشریح کرد: وقتی در جهاددانشگاهی بنا شد این دوره‌ها برگزار شود در سازمان قرآنی دانشگاهیان، فعالیت‌های مختلف علمی و پژوهشی در حوزه قرآن نیز انجام می‌شد.


وی با اشاره به اینکه برخی از افراد به این روند کاری اشکال وارد می‌کردند، بیان کرد: آنان معتقد بودند در بحث دانشگاهی باید به دنبال پژوهش قرآنی و بحث تفسیر، ارتباط قرآن با سایر علوم و ... باشیم، البته بدون شک این عمل ارزشمند است اما انس با قرآن با روخوانی، روانخوانی و ... آغاز می‌شود.


صابرفرزام افزود: به تعبیری برای یک دانشجوی مسلمان که قرآن باید کتاب تخصصی او باشد، پسندیده نیست که توانایی خواندن آن را نداشته باشد.


مدیرعامل ایکنا در پایان گفت: به عنوان یک مسئول خواهش می‌کنم در این حوزه بیش از پیش و با قدرت بیشتری راه خود را ادامه دهید، اگر مشکلی هست به جان بخرید زیرا شما برگزیدگان این امت هستید.