سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 27 فروردين 1397 کد خبر:3179 تعداد بازدید:

با حضور جهادگران شاغل در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آسیب شناسی و ژنتیک جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ مراسم گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی برگزار شد

اشتراک گذاری

مراسم گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی با حضور جهادگران شاغل در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آسیب شناسی و ژنتیک جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در این مراسم که در محل سالن اجتماعات مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در نیشابور برگزار شد، دکتر سید علی اکبر شمسیان، با تبریک زادروز حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی گفت: حکیم جرجانی جز نخستین دانشمندانی بود که بحث تشخیص بیماری‌ها را از طریق آزمایش‌های تخصصی طبی مطرح نمود.


رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی ادامه داد: حکیم جرجانی علاوه بر سخت کوش بودنش، کتاب خود را در عصری که زبان عربی، زبان علمی بود، با عنوان ذخیره خوارزمشاهی به زبان فارسی تالیف نمود که البته بعدها به زبان های مختلفی ترجمه شد.


وی توسعه فعالیت‌های آزمایشگاهی در جهاددانشگاهی را همسو بودن با آرمان‌ها و رویکردهای جهاددانشگاهی که کمک به محرومین است ارزیابی کرده و گفت: تعرفه ارزان و دولتی، دقت بالا و استفاده از تجهیزات به روز باعث شده است تا همه اقشار مردم به ویژه محرومان، مراکز پزشکی جهاددانشگاهی را برای دریافت خدمات درمانی تخصصی در اولویت قرار دهند و استفاده سالیانه نیم میلیون نفر از خدمات تخصصی پزشکی جهاددانشگاهی گواهی بر این امر است.


رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی تاخیر در پرداخت حق بیمه توسط بیمه‌های طرف قرار داد را یکی از مشکلات مهم آزمایشگاه‌های تشخیص طبی عنوان کرد.


در ادامه، دکتر محمدعلی خلیلی‌فر، مدیر مرکز خدمات تخصصی تشخیص طبی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی بر افزایش کیفیت در ارائه خدمات آزمایشگاهی و تشخیص طبی تاکید کرد و گفت: با افزایش کیفیت خواهیم توانست هیچ جواب اشتباهی از آزمایشگاه را به دست بیمار ندهیم.
وی با تاکید بر بر کاهش انتظار بیماران در بخش‌های پذیرش و نمونه گیری، افزود: رضایت مشتریان و آماده شدن جواب آزمایشات نیز باید از اهداف فعالیت در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی، آسیب شناسی و ژنتیک سازمان باشد.


یادآور می‌شود؛ مراسم گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی با حضور قریب به 150 نفر از همکاران آزمایشگاه‌های تشخیص طبی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضویپ و جمعی از مسئولاین در آستانه 30 فروردین، زادر روز حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی در شهرستان نیشابور برگزار شد.


بازدید از مجتمع پزشکی، آموزشی و تحقیقاتی نیشابور، اجرای برنامه‌های طنز، بازدید از آرامگاه عطار، کمال‌الملک و خیام از دیگر برنامه‌های گرامیداشت روز علوم آزمایشگاهی در این شهرستان بود.