سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 04 ارديبهشت 1397 کد خبر:3258 تعداد بازدید:

همزمان با روز زمین پاک صورت گرفت؛ پاکسازی دره بهشت کاشمر توسط دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کاشمر

اشتراک گذاری

همزمان با روز زمین پاک؛ دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کاشمر، دره بهشت این شهر را پاکسازی نمودند. 


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حسین نوروزی، مدیر فرهنگی دانشجویی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کاشمر با بیان اینکه همه ساله در روز زمین پاک این موسسه با همت دانشجویان اقدام به جمع آوری زباله‌های قسمتی از مناطق عمومی تنگل سنگ نصوح می‌کنند، گفت: این طرح همه ساله تحت عنوان انجمن حامیان محیط زیست برگزار می‌شود.

وی با اشاره به اینکه طبق سنوات سال‌های گذشته این مراسم در روز زمین پاک برگزار شد، افزود: از 10 روز گذشته فراخوان این طرح داده شد و از دانشجویان علاقمند شرکت در این طرح ثبت‌نام به عمل آمد.

وی با اعلام اینکه دانشجویان استقبال خوبی از این طرح کردند به طوری که بالغ بر 100 نفر حضور داشتند، عنوان کرد: در این طرح علاوه بر جمع آوری زباله‌ها آموزش‌های لازم در خصوص اهمیت محیط زیست داده شد.

مدیر فرهنگی دانشجویی موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی کاشمر با بیان اینکه تحصیل‌کردگان دانشگاهی باید در این گونه طرح‌ها پیشگام باشند، اظهار کرد: در این روز حتی کلاس‌های برخی اساتید رشته‌های کشاورزی در طبیعت و محیط باز برگزار شد.

نوروزی با اشاره به اینکه دانشجویان جهاددانشگاهی کاشمر در این روز مساحت دو کیلومتری که به دره بهشت مشهور است را پاکسازی کردند، عنوان کرد: یکی از برنامه‌های اصلی جهاد توجه به مسائل زیست محیطی و طبیعت است.

وی با تاکید براینکه دانشجویان رشته کشاورزی ابتدا باید یاد بگیرند که چگونه با طبیعت مهربان باشند و به آن احترام بگذارند، بیان کرد: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی می‌توانند از لحاظ علمی به محیط زیست کمک کنند.

وی افزود: همانگونه که محیط زیست را سالم از گذشتگان تحویل گرفتیم با کارهای علمی و تحقیقاتی باید محیط زیست را بهتر از گذشته به آیندگان تحویل دهیم.

نوروزی از دانشگاه به عنوان مکانی بسیار تاثیر گذار در حفظ محیط زیست نام برد و بر اهمیت حفظ محیط زیست و انجام پژوهش‌های مرتبط با این حوزه تاکید کرد.

یادآور می شود؛ این طرح با حضور اساتید و دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر و همکاری اداره محیط زیست و موسسه زیست محیطی زاد سرو ترشیز برگزار شد.