سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

چهارشنبه ، 05 ارديبهشت 1397 کد خبر:3261 تعداد بازدید:

از ۷ تا ۹ اردیبهشت؛ مشهد میزبان ششمین دوره مسابقات بین المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان

اشتراک گذاری

رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان همزمان با ایام شعبان المعظم و از ۷ تا ۹ اردیبهشت‌ماه به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر سیدعلی‌اکبر شمسیان‌ رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی، به برگزاری ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان، اشاره کرد و گفت: این رقابت‌ها همزمان با ایام شعبان المعظم و از 7 تا 9 اردیبهشت‌ماه به میزبانی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، در مشهد مقدس و با همکاری آستان قدس رضوی، شهرداری مشهد، سازمان اوقاف وامور خیریه و خبرگزاری ایکنا برگزار خواهد شد.


‌وی اضافه کرد: در این دوره از رقابت‌ها 44 متسابق آقا شامل 19 قاری و 25 حافظ از 35 کشور و سه قاره آسیا‌، آفریقا و اروپا حضور دارند.


رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه شرکت‌کنندگان حاضر در ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان طی سه روز در دو رشته قرائت تحقیق و حفظ کل به رقابت می‌پردازند،‌ ابراز کرد: شش داور بین‌المللی از ایران و چهار داور خارجی امر قضاوت این دوره از رقابت‌ها را بر عهده دارند.


وی به نهادها و سازمان‌هایی که در امر برگزاری این رقابت ها مشارکت دارند، اشاره و بیان کرد: شبکه قرآن سیما،‌ اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی‌، آستان قدس رضوی و شهرداری مشهد و خبرگزاری ایکنا از جمله نهادهایی هستند که در برگزاری این مسابقات همکاری دارند.


رییس جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به برنامه افتتاحیه این دوره از رقابت ها اظهار کرد: بعدازظهر جمعه، هفتم اردیبهشت‌ماه در بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی با برگزاری مراسم افتتاحیه این رقابت بین‌المللی آغاز خواهد شد.


وی گفت: شامگاه یکشنبه 9 اردیبهشت ماه نیز مراسم اختتامیه این مسابقات با معرفی برگزیدگان رشته‌های مختلف به کار خود پایان می‌دهد.