سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

جمعه ، 07 ارديبهشت 1397 کد خبر:3266 تعداد بازدید:

ضیافتی با چاشنی تلاوت داوران مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان

اشتراک گذاری

در ضیافتی که به همت شهرداری مشهد با حضور شرکت‌کنندگان ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان برگزار شد، تعدادی از داوران این دوره از رقابت‌ها به تلاوت آیات کلام‌الله مجید پرداختند و این جمع قرآنی را نورانی‌تر کردند.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مراسم ضیافت شهرداری مشهد و قرعه کشی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان با حضور شرکتنندگان این رقابت ها و مسئولان کشوری و استانی شب گذشته، ششم اردیبهشت‌ماه در تالار فیروزه پارک کوهسنگی برگزار شد.


در آغاز این مراسم حمید مجیدی‌مهر، قاری قرآن و مسئول فنی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان به تلاوت سوره مبارکه کوثر پرداخت و سپس عنوان کرد: مسابقات در دو بخش قرائت و حفظ کل قرآن برگزار می‌شود که هر کدام از این دو رشته شامل دو مرحله مقدماتی و نهایی است.


مسئول فنی ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن دانشجویان مسلمان با اشاره به اینکه از ساعت ۱۵، هفتم اردیبهشت ماه رقابت‌های این دوره از مسابقات آغاز خواهد شد، بیان کرد: شیوه برگزاری مسابقات به این شکل خواهد بود که پنج قاری و پنج حافظ تلاوت خواهند کرد.


همچنین در ادامه این مراسم قاسم تقی‌زاده‌خامسی، شهردار مشهد به شعری از حافظ «صبح خیزی و سلامت طلبی چون حافظ/ هر چه کردم همه از دولت قرآن کردم، گر به دیوان غزل صدرنشینم چه عجب/ سال‌ها بندگی صاحب دیوان کردم» اشاره و عنوان کرد: در جای جای اشعار حافظ در رابطه با قرآن مطلبی آمده است.


وی با اشاره به سخن امام صادق(ع) که مي‌فرمايند: «هر نوجوانی قرآن بخواند و مؤمن هم باشد قرآن با گوشت و خونش درمی‌آمیزد و خدای او را با فرشتگان پيغام برنده و نيک رفتارش رفيق كند و قرآن برای او در روز قيامت پرده و مانعی از آتش باشد»، ابراز کرد: در دوران جوانی همه ما به یاد داریم که والدین‌مان ما را به حفظ قرآن تشویق می‌کردند، اما گوش ما بدهکار نبود.


تقی‌زاده‌خامسی با بیان اینکه اکنون هر سوره‌ای که حفظ هستیم مربوط به دوران جوانی است و متاسفانه بعد از آن به سراغ حفظ نمی‌رویم، تشریح کرد: حفظ قرآن را در دوران جوانی جدی بگیرید که بعد از آن مورد غفلت قرار می‌گیرد.


گفتنی است، در حاشیه این مراسم که سیدحمیدرضا طیبی، رئیس جهاددانشگاهی، سیدعلی‌اکبر شمسیان، رئیس جهاددانشگاهی خراسان رضوی، قاسم تقی‌زاده خامسی، شهردار مشهد و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی حضور داشتند، تعدادی از داوران ششمین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن کریم دانشجویان مسلمان نظیر محمدجواد پناهی، رحیم خاکی و هاشم روغنی به تلاوت آیاتی چند از کلام‌الله مجید پرداختند و فضای این جمع قرآنی را نورنی‌تر کردند.