سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 29 خرداد 1397 کد خبر:3628 تعداد بازدید:

ارائه خدمات درمانی رایگان به بیماران هپاتیت C در کلینیک داخلی جهاددانشگاهی خراسان رضوی

اشتراک گذاری

متخصص بيماري‌هاي عفوني جهاددانشگاهي خراسان رضوي گفت: کلینیک هپاتیت جهاددانشگاهی یک کلینیک داخلی بوده که حدود دو سال راه اندازی شده است و تمام بیماری‌های داخلی، عفونی و تخصصی و فوق‌تخصصی در آن درمان می‌شوند.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمید قربانی با بیان این مطلب افزود: در کلینیک داخلی جهاددانشگاهی مشهد، دپارتمان تشخیص و درمان هپاتیت وجود دارد که با وجود این که درمان بیماری هپاتیت C گران قیمت است اما خدمات درمانی رایگان به این بیماران ارائه می‌کند.


وی با اشاره به اینکه شیوع هپاتیت E در خراسان رضوی 14.5 درصد و در سطح کشور 10 درصد است، تصریح کرد: خراسان رضوی جزو استان های با شیوع بالا در زمینه بیماری هپاتیت E محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: بیماری هپاتیت E مشابه هیپاتیت A است که از طریق سیکل مدفوع دهانی و آب آلوده منتقل می‌شود. انتقال آن میان دو انسان بسیار محدود است.

وی ادامه داد: التهاب کبد، ادرار تیره، مدفوع روشن، تهوع، استفراغ، درد بدن و تب از جمله علائم اصلی هیپاتیت E است و بسیار اهمیت دارد که این علائم شناخته و درمان شوند تا شیوع این بیماری در کشور کاهش یابد.

متخصص بيماري‌هاي عفوني جهاددانشگاهي خراسان رضوي بیان کرد: شایع‌ترین هپاتیت در ایران هپاتیت E است و از همه مهمتر هیپاتیت B و C است که از طریق خون انتقال می‌یابد. شیوع هیپاتیت B کمتر از یک درصد و هپاتیت C به زیر یک درصد می‌رسد؛ امروز درمان‌های مطلوبی برای این بیماری‌ها ارائه شده به گونه‌ای که حتی می‌توانیم آنها را به طور کامل درمان ‌‌کنیم.