سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 15 مرداد 1397 کد خبر:3992 تعداد بازدید:

جهاددانشگاهی یکی از دانشگاه‌های استراتژیک کشور

اشتراک گذاری

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی از جهاددانشگاهی به عنوان یکی از دانشگاه‌های استراتژیک در کشور نام برد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی ، دکتر بهروز بنیادی، با اشاره به اینکه موسسه جهاد دانشگاهی کاشمر در سال‌های اخیر از وضعیت رو به رشدی برخوردار بوده است، بیان کرد: موسسه جهاددانشگاهی کاشمر با 23 سال سابقه خدمت جزء قديمی‌ترين مؤسسات غيرانتفاعی در سطح كشور است.

وی با اشاره به اینکه اميدواريم با كمك‌های مالی استان و جهاددانشگاهی، فضاها توسعه پيدا كرده و تجهيزات آزمايشگاهی و كارگاهی افزايش يابد، افزود: با توجه با مشكلات موجود در بخش كشاورزی منطقه، این موسسه تاکنون گام های موثری را برداشته است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برای رسیدن به اهداف پیش روی جهاددانشگاهی کاشمر باید تلاش بیشتری کرد، عنوان کرد: با اقدامات بسیار ارزنده ای که موسسه جهاد دانشگاهی در طی سالهای اخیر داشته توانسته از سایر دانشگاه‌ها در شکوفایی منطقه پیشگام‌تر باشد.

وی با اعلام اینکه جهاددانشگاهی کاشمر از اعضاء هیئت علمی متبحر و دلسوزی برخوردار است، بیان کرد: امیدوارم با همکاری جهاد دانشگاهی کاشمر بتوانیم شاهد تحولی در بخش کشاورزی کاشمر باشیم.

بنیادی با بیان اینکه جهاددانشگاهی کاشمر برخلاف برخی دانشگاه‌های دیگر تنها بر روی رشته‌های خاصی تمرکز کرده و خود را به شرایط ایده آل نزدیک کرده است، گفت: جهاددانشگاهی توانسته با برنامه ریزی دقیق خود را در رشته هایی که دارد به بلوغی برساند به طوریکه امروز شاهد نوشتن پایان نامه های کاربردی خوبی در این دانشگاه هستیم.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی افزود: بدون شک جهاددانشگاهی کاشمر در رسیدن به اهداف پیش رو با مشکلاتی مواجه است که به عنوان نماینده این شهرستان آمادگی را دارم با رایزنی‌های لازم در جهت رفع مشکلات تلاش کنم.

وی با اشاره به این که جهاددانشگاهی از يادگارهای امام راحل است كه جهت سوق دادن دانشگاه‌ها به سمت اسلامی شدن و رونق در امر پژوهش در ابتدای انقلاب راه‌اندازی شد، بیان کرد: مؤسسه كاشمر يكی از مراكز جهاددانشگاهی موفق در سطح استان و كشور است.

بنیادی با بيان اين كه اقتصاد منطقه مبتنی بر كشاورزی است و سه مزيت «زعفران، انگور و پسته» جزء مزايای شهرستان‌های كاشمر، خليل آباد و بردسكن است، اظهار کرد: زعفران كاشمر، انگور خليل آباد و پسته بردسكن از جمله محصولات به‌نام در كشور هستند كه جهاددانشگاهی تاكنون در اين قسمت‌ها كارهايی را انجام داده است.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی در ادامه کارهای پژوهشی و تحقیقاتی صورت گرفته توسط موسسه جهاد دانشگاهی کاشمر را قابل تقدیر دانست و گفت: به حق دیدن این تحقیقات و پژوهش‌ها جای خوشحالی و تبریک به مسئولین جهاد دانشگاهی دارد.

نماینده مردم کاشمر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به این که تاکنون در بحث گیاهان دارویی و کشاورزی کارهای تحقیقاتی بسیار خوبی توسط این موسسه صورت گرفته است، بیان کرد: جهت پیشرفت بیشتر قطعا پژوهشگران و محققین این موسسه نیاز به حمایتی بیش از این دارند.