سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 29 مرداد 1397 کد خبر:4090 تعداد بازدید:

گشایش نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای گروه گیاهان دارویی جهاد دانشگاهی کاشمر

اشتراک گذاری

با همت جهاد دانشگاهی کاشمر تخصصی ترین نمایشگاه گیاهان دارویی در کاشمر گشایش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، این نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای گروه گیاهان دارویی و مرکز کارآفرینی جهاد دانشگاهی کاشمر است، در این نمایشگاه سعی شده تمامی زمینه های مختلف گیاهان دارویی در معرض دید عموم قرار گیرد.

مهندس صادق باغبان، در حاشیه این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه توانمندی‌های دانشجویان رشته گیاهان دارویی این موسسه در معرض دید عموم مردم قرار گرفته است تا مردم را با این توانمندی‌ها آشنا کنیم.


به گفته رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز کاشمر، از تامین بذر تا فراوری گیاهان دارویی در این نمایشگاه ارائه می‌شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه در نخستین نمایشگاه توانمندی‌ها و دستاوردهای گروه گیاهان دارویی و مرکز کارآفرینی جهاد دانشگاهی کاشمر حدود 22 غرفه فعال است، تصریح کرد: فرآوری و بسته بندی گیاهان دارویی، تجاری سازی، برندینگ و بازاریابی، عطر سازی، استخراج روغن های گیاهی و کاربردهای آن، کشت و پرورش گیاهان دارویی و شناخت و بهره برداری گیاهان دارویی، از جمله غرفه‌های این نمایشگاه است.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت و ترویج گیاهان دارویی، ادویه جات و چاشنی های گیاهی، دمنوش ها و داروهای گیاهی دارویی، احداث و مشاوره گلخانه، کارگاه آموزشی و مشاوره، شناخت گیاهان دارویی، پرورش زالو و تراریوم، بن سای و گیاهان آبزی از دیگر غرفه‌های این نمایشگاه هستند.

گفتنی است این نمایشگاه از 28 مردادماه به مدت یک هفته از ساعت 9 الی 13 و 17:30 الی 22 واقع در خیابان امام خمینی(ره) کاشمر – پاساژ شهرداری پذیرای عموم علاقمندان است.