سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 12 شهريور 1397 کد خبر:4144 تعداد بازدید:

حضور پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری مشهد

اشتراک گذاری

رئیس پژوهشکده گردشگری جهاد دانشگاهی خراسان رضوی گفت: امسال با ایده ها و محصولات جدید در نهمین همایش نمایشگاه صنایع دستی شرکت کرده ایم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی دکتر هادی رفیعی افزود: از جمله محصولات قابل عرضه می‌توان به نرم افزار پرسشگری مرتبط با فعالیتهای پژوهشی و به ویژه مطالعات مرتبط با حوزه گردشگری اشاره نمود. این نرم افزار قابلیت برداشت آنلاین میدانی در محل، ارسال آنلاین محتوا و خروجی¬های پرسشنامه و ارائه داشبوردهای آماری به محققین را فراهم می‌نماید.

وی ادامه داد: ارائه نرم افزارهای مرتبط با واقعیت افزوده که نمونه کاربردی آن (محصولی که در بهار 97 عرضه شد) می‌توان به نقشه هوشمند گردشگری شهر مشهد به عنوان یکی از محصولات مرکز خدمات تخصصی گردشگری اشاره نمود. تهیه محتواهای علمی و مورد تایید و عرضه آن به همراه ویژگی‌های نمایشی در جاذبه‌های گردشگری از جمله ویژگی‌های محصولات مرتبط با واقعیت افزوده می‌باشد.

دکتر رفیعی گفت: تهیه بسته¬های سوغات منحصر به فرد خراسان به همراه محتوای¬های فرهنگی با هدف افزایش سطح آگاهی زائران و گردشگران از دیگر محصولات مرکز می‌باشد. در این خصوص دو محصول مرتبط با پارچه فرت و همچنین محصولات خوراکی ویژه، که مدل زنجیره عرضه آن به صورت شبکه‌ای پیوسته از بخش¬های تامین کننده نهاده‌های مورد نیاز طراحی شده است از دیگر محصولات قابل عرضه در نمایشگاه می‌باشند.

وی افزود: ارائه تجهیزات خاص و جایگزین واردات با ویژگی¬های منحصر به فرد و سامانه های کنترل دسترسی هوشمند از دیگر محصولات مرکز می‌باشد که در این مقطع اقدام به طراحی و عرضه نمونه قفل‌های درب هتل به همراه سامانه های مربوطه شده که محصولات عرضه شده، به عنوان جایگزین نمونه های خارجی می‌باشد.

دکتر رفیعی اظهار داشت: در این نمایشگاه علاوه بر معرفی گروه‌های پژوهشی اقتصاد گردشگری، مدیریت و برنامه ریزی گردشگری و جامعه شناسی گردشگری و همچنین مرکز خدمات تخصصی گردشگری به معرفی نمونه محصولات طراحی شده و کاربردی در صنعت گردشگری پرداخته شده است.

رئیس پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی اظهار داشت: با هدف ارتباط با بخش‌های فعال صنعت گردشگری و ارائه توانمندی‌های علمی پژوهشکده و همچنین محصولات با عقبه علمی در پانزدهمین نمایشگاه بین المللی گردشگری و صنایع وابسته حضور پیدا کرده‌ایم.

گفتنی است که پانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی گردشگری و صنایع وابسته تا 15 شهریور ماه از ساعت 16 الی 23  در محل نمایشگاه بین‌المللی مشهد پذیرای علاقمندان است