سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 07 مهر 1397 کد خبر:4246 تعداد بازدید:

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد خبر داد: پذیرش 20 درصد دانشجویان علمی کاربردی استان در مهر سال جاری در این موسسه

اشتراک گذاری

رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از پذیرش 20 درصد دانشجویان علمی کاربردی استان در مهر سال جاری در این موسسه خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد افروغی در نشست همکاران موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد با دکتر شمسیان، رییس سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، با بیان این مطلب افزود: در مهر امسال 5158 نفر در مراکز علمی کاربردی استان پذیرش شده‌اند که این میزان در این موسسه در حدود 1000 نفر بوده است.


به گفته وی، با توجه به تغییر در نظام آموزش و پرورش پذیرش دانشجو در دانشگاه علمی کاربردی نسبت به سال گذشته به طور قابل توجهی کاهش یافته است ولی ما در موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد با برنامه‌ریزی‌های انجام شده توانسته‌ایم روند پذیرش دانشجو در سال جاری را به نسبت سال گذشته حفظ نماییم.


وی به کسب رتبه اول موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در بین مراکز علمی کاربردی جهاددهای کشور در سال 96 اشاره و تصریح کرد: این رتبه برای پنجمین سال پیاپی برای موسسه حاصل شده است.


رییس موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد حوزه‌های آموزشی، دانجشویی و فرهنگی، برنامه‌ریزی، فضای فیزیکی، پشتیبانی و پژوهشی را از جمله معیارهای ارزشیابی مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی کشور برشمرد و اظهار کرد: در حوزه برنامه‌ریزی با تلاش‌های انجام شده توانسته‌ایم نسبت به توسعه رشته‌های موسسه در مقاطع کاردانی و کارشناسی پودمانی و ترمی اقدام کنیم.


وی گفت: برای اینکه دانشجویان موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد دغدغه‌ای برای شهریه نداشته باشند، به دنبال اعطای وام شهریه به دانشجویان این موسسه می‌باشیم.