سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

پنج شنبه ، 19 مهر 1397 کد خبر:4282 تعداد بازدید:

برگزاری کارگاه‌های آموزشی در حاشیه اولین همایش ملی مدیریت و کنترل عفونت‌های منتقله از خون

اشتراک گذاری

دبیر اجرایی اولین همایش ملی مدیریت و کنترل عفونت‌های منتقله از خون از برگزاری کارگاه‌های آموزشی فلوسایتومتری، متدولوژی و مقاله نویسی و ایده تا ثبت اختراع، اختراع تا تجاری سازی در حاشیه این همایش خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدرضا هدایتی‌مقدم با بیان این مطلب افزود: محتوای کارگاه فلوسایتومتری شامل مفاهیم پایه فلوسایتومتری، اصول انتخاب آنتی‌ بادی و آشنایی با فلوروکروم‌ها، کاربردهای فلوسایتومتری در تحقیقات وکاربرد در تشخیص انواع لنفوم و لوسمی و بیماری‌های نقص ایمنی است.


وی با اشاره به اینکه کارگاه متدولوژی و مقاله نویسی در قالب دو کارگاه داوری همتا و نکات کاربردی در انتشار مقالات علمی برگزار خواهد شد، ادامه داد: محتوای کارگاه داوري همتا شامل اهمیت و اصول، دلایل اصلی عدم توفیق مقالات ارسالی به ژورنال‌ها، ملاحظات آماری داوری مقالات، اخلاق داوری مقالات و نحوه نوشتن جواب داوری مقالات می‌باشد.


به گفته مدیر مرکز عفونت‌های منتقله از خون جهاددانشگاهی خراسان رضوی، محتوای کارگاه نکات کاربردي در انتشار مقالات علمی نیز شامل چگونه شروع به نوشتن کنیم؟، اهمیت پیام مقاله در نوشتن و انتشار مقاله، ترتیب نوشتن قسمت‌های مختلف یک مقاله علمی، نکات مهم در هر قسمت مقاله، دلایل رد شدن سریع مقاله و کلماتی که در نوشتن مقاله انتخاب می‌شوند چه مشخصاتی باید داشته باشند؟ است.


دکتر هدایتی‌مقدم خاطرنشان کرد: محتوای کارگاه ایده تا ثبت اختراع، اختراع تا تجاری سازی نیز شامل تکنیک‌های خلاقیت، حقوق مالکیت فکری و آموزش روند ثبت اختراع در ایران است.


گفتنی است که اولین همایش ملی مدیریت و کنترل عفونت‌های منتقله از خون(پنجمین کنفرانس هپاتیت مشهد) از تاریخ 2 الی 4 آبان ماه سال جاری به همت سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی و با همکاری دانشگاه‌های علوم پزشکی مشهد، بقیه الله(عج)، شبکه هپاتیت ایران، سازمان انتقال خون ایران، پایگاه اطلاعات علمی جهاددانشگاهی(SID) و پایگاه مرجع دانش(CIVILICA)در مشهد مقدس برگزار خواهد شد.


این همایش دارای امتیاز بازآموزی برای دامپزشکان، پزشکان عمومی، متخصصین داخلی، بیماری‌های عفونی، کودکان، زنان و زایمان، جراحی، مغز و اعصاب، پزشکی اجتماعی، فوق تخصص‌های گوارش و کبد بزرگسالان و کودکان، خون و سرطان بزرگسالان و کودکان، علوم آزمایشگاهی، ویروس شناسی، ایمنولوژی و گروهای پرستاری و مامایی است. علاقمندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به سایت همایش به نشانی http://www.bbi2018.com مراجعه نمایند.