سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 19 آبان 1397 کد خبر:4333 تعداد بازدید:

بازدید مشاوران اداره کل آموزش و پرورش استان از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی

اشتراک گذاری

مشاوران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی بازدید نمودند.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، احمد افروغی، رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در این بازدید، به از هم گسیختگی نحوه آموزش دهی بین مدارس و دانشگاه‌ها اشاره و تصریح کرد: تفاوت آموزشی بین مدارس و دانشگاه‌ها باعث شده است در سال‌های اخیر کارشناسان طرح ادغام دو وزارتخانه آموزش و پروش و علوم، تحقیقات و فناوری را ارائه دهند.


وی با تاکید بر اینکه یکی از راه‌های بهبود سیستم آموزشی، همکاری نزدیک بین آموزش و پرورش و دانشگاه‌ها است، ادامه داد: در این بازدید به دنبال هم افزایی بین اداره کل آموزش و پروش و سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی می باشیم.


وی با اشاره به اینکه 38 درصد دانش آموزان در دوره‌های مهارتی کار و دانش و فنی و حرفه‌ای مشغول به تحصیل می‌باشند، تصریح کرد: بر اساس سند ششم توسعه و سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، بایستی این میزان به 50 درصد افزایش یابد.


رییس مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، دانشگاه علمی کاربردی را بزرگترین دانشگاه مهارتی در کشور دانست و اظهار کرد: در حال حاضر 22 درصد دانشجویان کشور در رشته‌های مهارتی مشغول به تحصیل هستند که این میزان باید بر اساس برنامه ششم توسعه به 30 درصد برسد.


افروغی به رتبه برتر مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در بین مراکز علمی کاربردی کشور اشاره و تصریح کرد: در حال حاضر دانشگاه جامع علمی کاربردی در راستی افزایش کیفیت، نسبت به تعطیلی برخی از مراکز خود اقدام نموده است.


وی اولویت مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد را کارآفرینی و آموزش‌‎های خلاقانه و مبتنی بر نوآوری بر شمرد و خاطرنشان کرد: امیدواریم آموزش و پرورش نیز دانش آموزان را از آموزش‌های حافظه محور به سمت آموزش های خلاقانه و مبتنی بر نوآوری سوق دهد.


در ادامه، سید حسن تهامی، مدیر مجتمع مشاوره‌ای اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی گفت: به دنبال این هستیم تا نتیجه 12 سال درس خواندن دانش آموزان را به صورت عینی مشاهده کنیم و دانش آموزان پس از 12 سال به کسب و کار خوبی برسند.
وی با تاکید بر اینکه چرخه اقتصادی آموزش و پرورش دچار مشکل است، اظهار کرد: دانشگاه‌ها می‌توانند با کمک‌هایشان این چرخه را مدیریت و به آموزش و پرورش کمک نمایند.


به گفته مدیر مجتمع مشاوره‌ای اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی، بحث‌های مهارتی و فنی و حرفه‌ای در سر لوحه فعالیت های آموزش و پرورش قرار گرفته است.


گفتنی است، در پایان، مشاوران اداره کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از ظرفیت‌ها و توانمندی های سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی در حوزه‌های پایلوت نیمه صنعتی تولید رنگ‌های خوراکی طبیعی، تولید قارچ خوراکی دارویی ارینجی، پژوهشکده گردشگری، مرکز اشتغال، مرکز آموزش‌های کوتاه مدت بزرگسالان، فرهنگسرا، خبرگزاری‌های ایسنا و ایکنا و مرکز رشد و نوآوری موسسه آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد بازدید به عمل آورند.