سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 17 آذر 1397 کد خبر:4382 تعداد بازدید:

طی تفاهم نامه‌ای صورت گرفت؛ ((مهارت‌آموزی دانش‌آموختگان کشاورزی)) با همکاری جهاددانشگاهی و اداره فنی و حرفه‌ای استان

اشتراک گذاری

تفاهم نامه "مهارت آموزی دانش آموختگان کشاورزی در زمینه ریزجلبک‌ها" میان پژوهشکده بیوتکنولوژی جهاد دانشگاهی خراسان رضوی و اداره کل فنی و حرفه‌ای استان منعقد شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، سید علی اکبر شمسیان، رییس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی در خصوص این تفاهم نامه، اظهار کرد: جهاددانشگاهی و فن و حرفه‌ای سازمان‌های هستند که برای توسعه فناوری، مهارت آموزی و تقویت مهارت در سطح جامعه تلاش می‌کنند که هر دو در نهایت به اشتغال ختم می شود.

وی افزود: هدف از این تفاهم نامه توانمندسازی و کسب مهارت و افزایش خودباوری در فارغ التحصیلان جهت ورود به بازارکار و عرصه تولید است و شامل دوره آموزش کشت و پرورش ریزجلبک ها می‌شود.

رییس جهاد دانشگاهی خراسان رضوی با بیان اینکه ما سال‌هاست در جهاد دانشگاهی به فناوری‌های مختلفی در زمینه ریزجلبک‌ها دست یافتیم و می‌خواهیم این فناوری را در سطح آزمایشی و نیمه صنعتی توسعه دهیم، تصریح کرد: زیرساخت‌های تولید جلبک در سازمان فن و حرفه ای فراهم شده است و در این سیر بسیاری از مهارت آموزان فن و حرفه ای مهارت‌های لازم را در این زمینه آموزش می‌بینند و ما نیز در کنار آن می توانیم از توسعه این فناوری برای صنعتی شدن آن تجربه کسب کنیم.

افشین رحیمی گل خندان، مدیرکل سازمان فنی و حرفه ای خراسان رضوی نیز در ادامه با اعلام اینکه این تفاهم نامه در خصوص اجرای دوره کارورزی فارغ التحصیلان کشاورزی و علوم پایه و فنی و مهندسی است، عنوان کرد: در قالب این تفاهم نامه ظرفیت آموزش مهارتی فن و حرفه‌ای با ظرفیت پژوهشی جهاد دانشگاهی به اشتراک گذاشته می شود و حاصل آن یک مهارت به روز است.

وی گفت: مهارت‌هایی که آموزش داده می‌شوند باید متناسب با نیاز بازار باشند و همچنین ملاک آینده نگری را نیز در آن‌ها درنظر گرفت تا برای مشاغلی که در آینده ایجاد می‌شوند نیز آموزش صورت گیرد که جهاد دانشگاهی می تواند این دو زمینه به ما کمک کند.

رحیمی خاطرنشان کرد: زمان آغاز اجرای این تفاهم نامه از آذرماه جاری است و به مدت 18 ماه ادامه خواهد داشت .

وی یادآور شد: ما سال‌هاست با جهاد دانشگاهی فعالیت‌های مشترکی در حوزه پژوهشی داشته‌ایم و همواره در پروژه‌ها پژوهشی، همکاری با جهاددانشگاهی در اولویت ما قرار دارد.