سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 15 بهمن 1397 کد خبر:4494 تعداد بازدید:

رییس جهاد دانشگاهی: می‌توانیم توان علمی و اجرایی جهاددانشگاهی را در خدمت مدیریت شهری قرار دهیم

اشتراک گذاری

رییس جهاد دانشگاهی گفت: می‌توانیم توان علمی و اجرایی جهاددانشگاهی را در خدمت مدیریت شهری قرار دهیم.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حمیدرضا طیبی شب گذشته 14 بهمن‌ماه در دیدار با محمدرضا کلایی، شهردار مشهد که در محل دفتر شهردار برگزار شد، افزود: جهاددانشگاهی در بحث‌های عمران و شهرسازی و به‌ویژه در حوزه شهری از توانمندی‌های بالایی برخوردار است.

وی به تهیه طرح جامع آستان مقدس حضرت معصومه (س) توسط جهاددانشگاهی اشاره و بر فعالیت جدی این نهاد تاکید و تصریح کرد: مجموعه توانمندی‌های جهاددانشگاهی در سراسر کشور و به‌ویژه استان خراسان رضوی در خدمت شهر مقدس است.

طیبی با تاکید بر اینکه «جهاددانشگاهی به‌طور جدی پیگیر تعهدات مرتبط‌با فعالیت‌های خود است»، خاطرنشان کرد: توان کار در کشور زیاد است، اما باید مدیران ریسک معقول داشته باشند و از توانمندی‌های موجود به نحو احسن استفاده کنند.

اهداف مشترکی بین جهاددانشگاهی و شهرداری مشهد وجود دارد

در ادامه محمدرضا کلایی، شهردار مشهد، گفت: ایجاد نزدیکی فکری با گفت‌وگو میسر است و با گفت‌وگوها می‌‌توان به راه‌حل مشکلات دست یافت.

به گفته کلایی، عناصر و اهداف مشترکی بین جهاددانشگاهی و شهرداری مشهد وجود دارد که بسیار اثرگذار است.

وی به رشد و پیشرفت جهاددانشگاهی در طی یک دهه اخیر اشاره و تصریح کرد: البته رشد جهاددانشگاهی به دلیل نیروی انسانی این نهاد بوده که سرمایه بزرگی برای آن محسوب می‌شود.

کلایی با اشاره به اینکه «جهاددانشگاهی در طی 10 سال گذشته، وضعیت امروزِ ما را می‌دیده است و محصول مرتبط تولید می‌کرده است»، تصریح کرد: جهاددانشگاهی مشهد توان مالی‌اش می‌تواند خیلی بیشتر از حال حاضر باشد و این نهاد به محصولاتی دست یافته است که شهرداری مشهد خریدار آن‌هاست.

وی با تاکید بر اینکه «اقتصاد قوی مشهد مدیون بارگاه امام رضا (ع) است»، ادامه داد: شهر مشهد در زیرساخت‌های طبیعی دچار معضلات جدی است.

شهردار مشهد به بدهی 4500 میلیارد تومانی این نهاد در سال گذشته با 26 هزار پرسنل اشاره کرد و افزود: این موضوع باعث شد تا نتوانیم به کارهای اساسی شهر بپردازیم.

شهردار مشهد با تاکید بر اینکه «کلان‌شهرها از شاخص‌های کلان اقتصادی محسوب می‌شوند»، تصریح کرد: در حال حاضر، شرایط نسبت‌به سال گذشته، بهتر شده است که باید به مسئولیبت اجتماعی و اصلی‌مان برسیم.

وی خواستار همکاری جهاددانشگاهی در حوزه نوآوری و شهر هوشمند شد و بیان کرد: با توجه به ظرفیت بالای جهاددانشگاهی در حوزه گردشگری و کارآفرینی نیز شهرداری مشهد مشتری این دو حوزه از جهاد هم می‌باشد.