سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

پنج شنبه ، 12 ارديبهشت 1398 کد خبر:4816 تعداد بازدید:

کسب عنوان دفتر کارآفرینی برتر توسط موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد

اشتراک گذاری

سرپرست موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد از کسب عنوان دفتر کارآفرینی برتر توسط این موسسه در بین تمام مراکز علمی کاربردی کشور در سال گذشته خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب افزود: برگزاری کارگاه‌هایی مرتبط در زمینه مشاغل و همچنین ارتباط با صنعت از جمله فعالیت‌های دفتر کارآفرینی موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در سال گذشته بوده است.


به گفته وی، ارتباط با مراکز کارآفرینی دانشگاه‌های دیگر و همچنین تشکیل 30 تیم‌ استارتاپی در زمینه‌های کامپیوتر و IT، حقوق، گردشگری، روابط عمومی، طراحی دوخت، محیط زیست و... از دیگر فعالیت‌های دفتر کارآفرینی موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد در طی سال گذشته بوده است.


60 درصد فارغ‌التحصیلان مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد جذب بازار کار شده‌اند


وی در ادامه تصریح کرد تشکیل 3 شرکت خدماتی توسط تیم‌های استارتاپی در زمینه‌های کامپیوتر و IT، روابط عمومی و زبان انگلیسی و ایجاد اشتغالزایی از دیگر فعالیت‌های دفتر کارآفرینی موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در سال گذشته بوده است.


سرپرست موسسه آموزش عالی و مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مرکز مشهد عنوان کرد: 60 درصد از فارغ‌التحصیلان این موسسه به دلیل اینکه ماهیت مراکز علمی کاربردی که مهارت محوری است جذب بازار کار شده‌اند.


به گفته وی، تشکیل 9 کانون‌ دانشجویی و 8 انجمن علمی جدید در سال گذشته نیز از دیگر عوامل کسب عنوان دفتر کارآفرینی برتر توسط این موسسه در بین تمام مراکز علمی کاربردی کشور در سال گذشته بوده است.