سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 23 ارديبهشت 1398 کد خبر:4868 تعداد بازدید:

یک مدرس دانشگاه مطرح کرد؛ عمده مشکلات کنونی در جامعه ناشی از عدم توجه به قرآن است

اشتراک گذاری

نخستین شب محفل انس با قرآن مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با حضور امیر لعل و رضا گلشاهی از قاریان بین‌المللی کشورمان در محل این مرکز با قرائت جز ششم قرآن کریم برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، حجت‌الاسلام محمدجواد محمودزاده، مدرس گروه معارف مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در این محفل گفت: بر اساس آیات قرآن، یادخدا و تلاوت قرآن از ویژگی‌های مومنان است و کسانی که این ویژگی‌ها را داشته باشند، در همه امور و کارها برای خداوند فعالیت می‌کنند.


وی با بیان اینکه انس به معنای مونس شدن و دوست شدن است، به روایتی از ائمه معصومین(ع) در خصوص انس با قرآن اشاره و تصریح کرد: امام صادق(ع) می‌فرماید کسانی که به دنبال دوست می‌گردند، قرآن را تلاوت کنند و یا اینکه امام سجاد(ع) در این خصوص می‌فرماید اگر تمام انسان‌های دنیا از بین بروند، با وجود قرآن تنها نخواهم بود.


این مدرس دانشگاه در ادامه نگهداری قرآن، نگاه کردن به قرآن، گوش کردن به قرآن، تلاوت و خواندن قرآن و در نهایت تدبر در قرآن را از مراحل انس با قرآن دانست و ادامه داد: خواندن قرآن به صورت ترتیل به معنای خواندن با صوت و لحن نیست بلکه به معنای تدبر در قرآن است.

محمودزاده عنوان کرد: در صورتی که تمام مراحل انس با قرآن را رعایت کنیم، آنگاه می‌توانیم به دستورات قرآن در زندگی عمل نماییم.


وی با اشاره به اینکه عمده مشکلات کنونی در جامعه، اعم از مشکلات خانوادگی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و... ناشی از عدم توجه به قرآن و عمل نکردن به دستورات قرآن است، خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(ص) می‌فرماید هرگاه در زندگی و یا در جامعه‌ای دچار مشکلی شدید، به قرآن بازگردید چرا که قرآن یک شفاعت‌کننده است.


یادآور می‌شود که محفل انس با قرآن کریم از 22 لغایت 31 اردیبهشت ماه سال جاری(6 لغایت 15 رمضان) با حضور قاریان بنام و بزرگی همچون جواد پناهی، امیر لعل و رضا گلشاهی از ساعت 18 تا افطار در محل مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با مشارکت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، دانشگاه جامع علمی کاربردی خراسان رضوی و شهرداری منطقه یک مشهد برگزار می‌گردد. در این محفل پس از قرائت قرآن، ضیافت افطار نیز برگزار می‌شود.


حضور علاقه‌مندان در این محفل آزاد است.