سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

چهارشنبه ، 08 خرداد 1398 کد خبر:4883 تعداد بازدید:

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اعلام کرد؛ برگزاری دوره‌های سرباز مهارت با همکاری وزارت ورزش و ستاد کل نیروهای مسلح در سال جاری

اشتراک گذاری

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از برگزاری دوره‌های سرباز مهارت در قالب همکاری با وزارت ورزش و جوانان و ستاد کل نیروهای مسلح نیز در سال جاری از برنامه‌های دیگر این حوزه می‌باشد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسین امینی‌مشهدی با بیان این مطلب افزود: در قالب این طرح، 1000 نفر از سربازان نیروهای مسلح در استان خراسان رضوی، دوره‌های مهارت‌های عمومی حوزه اشتغال و کارآفرینی و مهارت‌های زندگی را فرا می‌گیرند.


وی با اشاره به اینکه این در این دوره‌ها سربازان مهارت های کاربردی را فراخواهند گرفت، ادامه داد: در این طرح دوره‌های آموزشی مهارت‌های عمومی اشتغال و مهارت‌های عمومی زندگی به سربازان وظیفه نیروهای مسلح در محل پادگان‌ها و مراکز آموزش نظامی ارائه خواهد شد.


وی با اشاره به افزایش رشد تعداد فراگیر به میزان 15 درصد در سال گذشته نسبت به سال 96، از جذب و انعقاد قرارداد‌های آموزشی و رشد 15 درصدی آن در طی این مدت در دو حوزه عمومی و تخصصی با تاکید بر دوره‌های تقاضا محور و ادامه روند افزایشی آن در سال جاری توسط این معاونت خبر داد.


به گفته وی، تمرکز بر هم افزایی و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های داخلی به منظور توسعه آموزش‌های تقاضا محور و درآمدزا از دیگر رویکردهای این معاونت در سال جاری می‌باشد.


وی گفت: استفاده از این ظرفیت‌ها در سال گذشته منجر به برگزاری آزمون‌های مختلف از جمله برگزاری آزمون استخدامی برای بیش از 11 هزار نفر داوطلب در 7 مرکز آزمون در شهرستان‌های مشهد، تربت حیدریه، نیشابور، سبزوار، قوچان، کاشمر و گناباد گردید.


به گفته وی، مالکیت سهم بیشتری از بازار آموزش از طریق راه‌اندازی مراکز جدید، افزایش تعداد دوره‌ها و کارگاه‌های تخصصی تقاضا محور در قالب دوره‌های حضوری و مجازی با تکیه بر تبلیغات هدفمند از دیگر رویکردهای معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی در سال جاری است.


وی بر ارائه آموزش‌های متنوع در حوزه کودک و نوجوان با هدف جذب فراگیر غیرزبانی و حفظ مخاطب فعلی از طریق راه اندازی" دپارتمان مهارت‌های آموزشی" و " باشگاه نوجوانان" در سال جاری تاکید کرد.


دکتر امینی‌مشهدی خاطرنشان کرد: برگزاری آزمون‌های ملی، استفاده از ظرفیت بسترهای IT در برگزاری آزمون‌ها، تعیین سطح و تبلیغات، استقرار سیستم و نظرسنجی مستمر مدرسین، فراگیران و پرسنل و تحلیل آماری داده‌ها در مراکز را از جمله فعالیت‌های معاونت آموزشی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برای افزایش بهره‌وری می‌باشد.