سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 20 خرداد 1398 کد خبر:4895 تعداد بازدید:

مدیر مرکز ایسپا جهاددانشگاهی خراسان رضوی اعلام کرد؛ انجام تحقیقات میدانی پیمایشی و خدمات پرسشگری مورد نیاز جامعه و دانشگاه

اشتراک گذاری

مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: این مرکز در راستای رسالت فرهنگی خود بر انجام تحقیقات میدانی پیمایشی و خدمات پرسشگری مورد نیاز جامعه و دانشگاه در سطح استان با استفاده از روش‌های علمی نوین و با تاکید بر استفاده از نیروی دانشجویی به منظور رشد سیاسی اجتماعی و فرهنگی آنان گام بر می‌دارد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، راضیه آذرنیا با بیان این مطلب افزود: در این راستا، همچون سال‌های گذشته انجام تحقیقات استانی و محلی را در دستور کار خود قرار داده‌ایم تا در زمینه شناسایی چالش‌ها و مسائل جامعه و سازمان‌ها در جهت ارائه راهبردهای روزآمد به مجموعۀ مدیریتی و حوزه‌های تصمیم‌سازی استان کمک نماییم.


وی به عقد قراردادهای متعدد نظرسنجی در سال جاری اشاره و تصریح کرد: در راستای تقویت و رشد علمی و اجتماعی دانشجویان همواره جذب دانشجو -پرسشگر صورت می‌گیرد و با تشکیل کارگاه‌های آموزشی پرسشگری حرفه‌ای از همکاری نیروهای دانشجویی متعهد و آموزش دیده در اجرای نظرسنجی‌ها استفاده می‌شود.


آذرنیا عنوان کرد: همچنین با توجه به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی در سال جاری، بررسی تمایل شهروندان به مشارکت در انتخابات و میزان مشارکت آنان از دیگر طرح‌های شده این مرکز در سال جاری است.


وی با اشاره به انجام 46 طرح در سال گذشته، ادامه داد: از این تعداد 36 طرح قرار دادی، 6 طرح مربوط به دفتر مرکزی و 4 طرح داخلی مربوط به جهاددانشگاهی خراسان رضوی بوده است.


وی پیمایش ملی فرهنگ سیاسی مردم ایران، دیدگاه دانشجویان در خصوص مسائل روز جامعه و دانشگاه، انتخاب برند برتر داخلی و صادرات، بررسی مسائل روز جامعه، نگرش مردم ایران نسبت به مواد مخدر و نگرش جوانان نسبت به ازدواج را از طرح های تعیین شده توسط دفتر مرکزی دانست.


مدیر مرکز افکار سنجی دانشجویان ایران(ایسپا) جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه در سال گذشته به طور متوسط در هر ماه 1793 پرسشنامه توسط ایسپا جهاددانشگاهی خراسان رضوی تکمیل شده است، اظهار کرد: به طور کلی در سال گذشته 21 هزار و 516 پرسشنامه تکمیل توسط این مرکز شده است .