سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

شنبه ، 01 تير 1398 کد خبر:4961 تعداد بازدید:

برگزاری کارگاه آموزشی استانداردسازی و مستندسازی ویژه همکاران آزمایشگاه‌های تشخیص طبی جهاددانشگاهی خراسان رضوی

اشتراک گذاری

کارگاه آموزشی تحقق الزامات پایه استانداردسازی و مستندسازی در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی جهاددانشگاهی خراسان رضوی برگزار شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر محمدعلی خلیلی‌فر، با بیان این مطلب افزود: ارتقاء کيفيت خدمات آزمايشگاهی از اهداف برگزاری این کارگاه آموزشی بوده است.


وی با بیان اینکه کیفیت در آزمایشگاه‌های تشخیص طبی منجر به نتیجه درست آزمایش می‌‎شود، تصریح کرد: سرعت داشتن، به موقع بودن، روز آمدبودن، تفسیر آزمایشگاهی درست، راهنمایی و ارائه اطلاعات ضروری، پاسخگویی، در دسترس بودن، رعایت اخلاق حرفه‌ای و پایبندی به مقرارت و قراردادهای کاری نیز منجر به رضایت مشتریان آزمایشگاه‌های خواهدشد.


معاون پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اظهار کرد: تضمین کیفیت در آزمایشگاه، اجرای دقیق نظارت و كنترل‌ها بر اساس مستندات در تمام مراحل کار است، به طوري كه اين اطمينان به وجود آيد كه دقيقاً نيازهاي بیمار یا پزشک درخواست کننده تأمين شده است.


به گفته وی، سیستم مدیریت کیفیت در آزمایشگاه سبب می‌شود جریان امور به طور منظم و مداوم مورد بررسی و بازبینی قرار گرفته و در پی آن خطاهای موجود شناسایی شده واز بروز خطاهایی که احتمالاً در آینده بوجود می‌آید جلوگیری گردد.


خلیلی‌فر بیان کرد: مستندات آزمایشگاه بیان می‌دارند که کار صحیح در آزمایشگاه چیست و چگونه انجام شده است در واقع مستندات آزمایشگاه به مجموعه مدارک و سوابق آزمایشگاه گویند که وجود، استقرار، اجرا و اثربخشی سیستم مدیریت کیفیت را اثبات می‌نماید.


معاون پزشکی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به مراجعه نیم میلیون نفر به آزمایشگاه‌های تشخیص طبی این سازمان در سال، خاطرنشان کرد: باید با ارتقای کیفیت، اعتماد مردم به آزمایشگاه‌های تشخیص طبی را حفظ کنیم.


گفتنی است که در این کارگاه یک روزه که در روز جمعه 31 خرداد ماه سال جاری برگزار شد، 120 نفر از همکاران آزمایشگاه‌های تشخیص طبی مرکزی، رازی و ژنتیک مشهد حضور داشتند.