سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

چهارشنبه ، 05 تير 1398 کد خبر:4967 تعداد بازدید:

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد اعلام کرد: افزایش و ارتقاء کیفیت آموزش‌های مهارتی در مرکز

اشتراک گذاری

سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد تعداد دانشجویان این مرکز در سال تحصیلی 97-98 را 3 هزار و 338 دانشجو عنوان نمود.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس احمد افروغی با بیان این مطلب افزود: در حال حاضر در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد، 20 رشته در مقاطع کاردانی و کارشناسی تدریس می‌شود.


وی در خصوص وضعیت مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در طرح ساماندهی مراکز علمی کاربردی، ادامه داد: سامانه سطح بندی مراکز علمی کاربردی در سال 98 فعال گردیده و در حال ورود اطلاعات هستیم ولی تاکنون سطح بندی دقیقی از مراکز علمی کاربردی کشور انجام نشده است.


افروغی، افزایش و ارتقاء کیفیت آموزش‌های مهارتی و شناخته شدن به عنوان یک دانشگاه کارافرین (نسل سوم) و جذب دانشجو در رشته‌های مورد نیاز بازار را از فعالیت‌های مرکز برای جذب دانشجوی بیشتر ذکر کرد.


سرپرست مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد با بیان اینکه در این مرکز به ازای هر 11.8 دانشجو در این مرکز یک استاد وجود دارد، که بالاتر از استانداردهای دانشگاه جامع علمی کاربردی است، بیان کرد: در حال حاضر بیش از 95 درصد اساتید این مرکز فوق لیسانس و دکترا هستند.


به گفته وی، رایزنی با اتحادیه‌ها، اصناف و صنایع مرتبط با رشته‌های مرکز در قالب درس کاربینی و کارورزی برای رفع نیازهای آنها، بخشی از فعالیت‌های انجام شده در خصوص ارتباط این مرکز با صنعت می‌باشد.


وی برگزاری بیش از 140 کارگاه آموزشی، سیمنار و همایش و همچنین فعال نمودن انجمن‌های علمی و کانون‌های دانشجویی و ترغیب دانشجویان به ارائه مقالات علمی- پژوهشی از اهم فعالیت‌های پژوهشی مرکز در سال تحصیلی جاری بوده است.


وی فعالیت‌های فرهنگی مرکز آموزش عالی علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری را در 6 حوزه دینی و مذهبی، حوزه اردوهای فرهنگی ،تفریحی و علمی، حوزه مطالبه گری و آزاد اندیشی، حوزه تربیت بدنی و ورزش، حوزه نمایشگاهی و حوزه جشنواره و مسابقات عنوان کرد.


وی به راه اندازی مرکز نوآوری توسط مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی مشهد در سال تحصیلی جاری اشاره و تصریح کرد: این مسئله در بالا رفتن میزان اشتغال دانش آموختگان بسیار موثر بوده است. مرکز رشد که مکمل مرکز نوآوری است تا سال آینده راه‌اندازی خواهد شد و چرخه تحصیل تا اشتغال را کامل خواهد کرد.


وی افزایش رشته‌های مهارتی بیشتر، توجه ویژه به دروس کاربینی و کارورزی و دروس گروه کارافرینی، توجه ویژه به تقویت زیرساخت‌های کارآفرینی را از برنامه‌های سال تحصیلی آینده برشمرد.