سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 09 تير 1398 کد خبر:4973 تعداد بازدید:

توسط انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ "علم طراحی در گردشگری" منتشر شد

اشتراک گذاری

پانصد و شصتمین کتاب انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی با عنوان "علم طراحی در گردشگری" منتشر شد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، این کتاب توسط دانیل فسن مایر و ژنگ ژیانگ نوشته شده است که توسط دکتر هادی رفیعی و رویا سادات علوی پور، عضو هیات علمی و پژوهشگر گروه اقتصاد گردشگری پژوهشکده گردشگری جهاددانشگاهی خراسان رضوی ترجمه شده است.


این کتاب در سه بخش «مبانی طراحی گردشگری، ابزار طراحی گردشگری و مدیریت پویایی سیستم گردشگری» و در 16 فصل ارائه شده است.


در مقدمه مترجمان این کتاب آمده است که صنعت گردشگری به عنوان یک فعالیت اقتصادی، در دهه‌های اخیر توانسته است یکی از طلایه‌داران اصلی اقتصادی باشد. با توجه به گسترش روز افزون صنعت گردشگری در مناطق مختلف دنیا، ورود علوم جدید به این حوزه دور از تصور نیست.


هر چند که چالش‌های بیشماری برای تعریف مفاهیم بنیادی این حوزه پیش راه علاقه‌مندان قرار دارد، امروزه با گسترش علم گردشگری مفاهیم نوینی نیز به این حوزه افزوده می‌شوند که می‌بایست با نگاه دقیق‌تری به آنها نگریست. گستردگی و چند رشته‌ای بودن که ویژگی متمایز گردشگری نسبت به سایر علوم است، زمینه را برای تحقیقات روز افزون گشوده است. این امر موجب ظهور حوزه‌های نوینی همچون طراحی و علم طراحی در گردشگری شده است.


توجه به این مفاهیم درهای تازه‌ای را به روی صنعت گردشگری خواهد گشود. در حقیقت، شناسایی روندها و دانش‌های جدید ایجاد شده می‌تواند در شناخت بهتر گردشگران و انتخاب بهترین رویکرد و خلق به یاد ماندنیترین تجربه سفر شیوه موثری باشد.


این کتاب تلاش دارد مفاهیم نو و جدیدی در خصوص صنعت گردشگری مبتنی بر علم طراحی ارائه دهد. این کتاب ایده‌های نو و جدیدی در خصوص طراحی گردشگری و نحوه به کارگیری آن در مدیریت مقاصد گردشگری دارد که می‌تواند نه تنها در بخش‌های آکادمیک و علمی، بلکه در بخش‌های اجرایی و برای فعالان این حوزه مورد استفاده قرار گیرد.


علاقمندان می‌توانند جهت خرید این کتاب به فروشگاه‌های معتبر سراسر کشور یا به درگاه اینترنتی www.jdmpress.com مراجعه و یا تلفن 38842230 دفتر پخش انتشارات جهاد دانشگاهی خراسان رضوی تماس حاصل نمایند.