سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 01 مرداد 1398 کد خبر:5038 تعداد بازدید:

جهاددانشگاهی خراسان رضوی؛ برگزارکننده طرح ملی "دانشجو معلم قرآن کریم"

اشتراک گذاری

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از برگزاری طرح ملی "دانشجو معلم قرآن کریم" با هدف شناسایی و توانمندسازی دانشجویان نخبه قرآنی و بکارگیری آن‌ها در دانشگاه‌ها، موسسات قرآنی، اردوهای جهادی و در راستای ارتقای سطح سواد قرآنی دانشجویان در مشهد خبر داد.

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، مهندس علیرضا حاتمی با بیان اینکه در این طرح 120 نفر از دانشجویان از سراسر کشور حضور دارند، افزود: از مهمترين نكات قابل توجه و حُسن شرکت در طرح دانشجو معلم قرآن کریم برای دانشجویان عضو می‌توان به بهره‌مندی از حضور اساتید برجسته قرآنی و علمی، بهره‌مندی از مزایای کار دانشجویی، ایجاد زمینه‌های شغلی در مراکز قرآنی، دریافت گواهینامه آموزشی معتبر سازمان، حضور در کلاس‌های آموزشی رایگان، ايجاد زمينه‌های تبادل افکار و خلاقيت، مفهوم شناسی قرآن کریم، تدبر در قرآن و سبک زندگی قرآنی اشاره كرد.

به گفته وی، اهداف طرح شامل حرکت به سمت تحقق منشور توسعه فرهنگ قرآنی به عنوان بالاترین سند فعال قرآنی کشور، گسترش و توسعه معرفت قرآنی در میان دانشجویان، دانش‌افزایی، مهارت بخشی و اشتغال‌زایی قرآنی برای افراد تحت تعلیم، شناسایی استعدادهای بالقوه قرآنی در سطح کشور و فراهم کردن بستر مناسب برای فعالیت دانشجویان علاقه‌مند به فعالیت‌های قرآنی هستند.

معاون فرهنگی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی تصریح کرد: این دوره در 5 محور آموزشی مسبحات، روخوانی و روان‌خوانی روش تدریس، تدبر و سبک زندگی قرآنی تعريف شده است و به مدت 8 روز از سوم لغایت 11 مرداد ماه سال جاری در اردوگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار می‌‌شود.حاتمی عنوان کرد: با توجه به اين‌كه لازمه عمل به آیات الهی در زندگی فردی و اجتماعی درک صحيح واژه‌ها و مفاهیم (فهم درست آیات) است، این دوره با رویکرد معناشناسی واژه‌های قرآن تحت عنوان مسبّحات اجرا می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: متقاضیان در این دوره، در حوزه روخوانی و روان‌خوانی، معناشناسی آیات، روش تدریس، تدبر و سبک زندگی قرآنی زیر نظر اساتید مجرب و متعهد به صورت تئوری و عملی آموزش‌های لازم را می‌بینند. در ادامه آزمون پایان دوره برگزار می‌شود و افرادی که نمره لازم را کسب نمایند، گواهی طرح ملی دانشجو معلم قرآن کریم به آن‌ها داده خواهد شد.