سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

دوشنبه ، 07 مرداد 1398 کد خبر:5061 تعداد بازدید:

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی اعلام کرد؛ شرکت بیش از 13 هزار داوطلب در آزمون استخدامی آتش نشانی خراسان رضوی

اشتراک گذاری

معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی از شرکت 13 هزار و 605 داوطلب در آزمون استخدامی آتش نشانی در این استان در روز 18 مرداد ماه سال جاری خبر داد.


به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، دکتر حسین امینی با بیان این مطلب افزود: از این تعداد بیش از 10 هزار نفر در حوزه امتحانی مشهد شامل شهرستان‌های مشهد، کلات، بینالود، سرخس، چناران، قوچان و درگز شرکت دارند.


به گفته وی، در حوزه امتحانی تربت حیدریه 822 داوطلب از شهرستان‌های تربت حیدریه، خواف، رشتخوار، زاوه، گناباد و بجستان در این آزمون به رقابت خواهند پرداخت.


وی در ادامه تصریح کرد: 813 نفر نیز در حوزه امتحانی سبزوار، شامل شهرستان‌های سبزوار، داورزن، خوشاب، جوین و جغتای در آزمون استخدامی آتش نشانی حضور دارند.


وی با اشاره به اینکه در حوزه امتحانی نیشابور با 631 داوطلب از شهرستان‌های نیشابور و فیروزه در این آزمون به رقابت خواهند پرداخت، اظهار کرد: در حوزه امتحانی تربت جام نیز 564 نفر از شهرستان‌های تربت جام، تایباد، صالح آباد، فریمان و باخرز در این آزمون حضور دارند.


به گفته وی، در حوزه امتحانی کاشمر نیز 415 داوطلب از شهرستان‌های کاشمر، بردسکن، خلیل آباد و مه ولات در آزمون استخدامی آتش نشانی به رقابت خواهند پرداخت.


معاون آموزشی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با اشاره به اینکه این آزمون در دو بخش علمی و عملی برگزار می‌شود، بیان کرد: آزمون علمی به صورت کتبی و سوالات چهار جوابی برگزار می‌شود که هر پاسخ صحیح یک امتیاز مثبت و هر پاسخ غلط نیز یک سوم امتیاز منفی دارد.


دکتر امینی بیان کرد: حد نصاب قبولی در آزمون علمی، بر اساس شغل محل‌ها تعیین می‌شود و معرفی شدگان در حدود 5 برابر ظرفیت در این مرحله به آزمون عملی راه می‌یابند. امتیاز آزمون علمی بر اساس 40 درصد نمره عمومی و 60 درصد نمره اختصاصی محاسبه می‌شود و در نهایت 750 نفر در این آزمون در استان پذیرفته خواهند شد.


وی در رابطه با لیست مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: آتشنشان، کاردان آتشنشان وراننده خودرو تندرو سنگین مشاغلی که از طریق این آزمون، استخدام پیمانی برای آن‌ها در استان انجام می‌شود.