سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

سه شنبه ، 22 مرداد 1398 کد خبر:5202 تعداد بازدید:

توسط انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی کتاب الکترونیکی گیاه‌پزشکی در کشاورزی دقیق منتشر

اشتراک گذاری

به گزارش روابط عمومی سازمان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی، کتاب الکترونیکی گیاه‌پزشکی در کشاورزی دقیق را منتشر نمود.

نویسنده این کتاب اریک کریستن ارک و همکاران می‌باشد که توسط دکتر رقیه کریم‌زاده، استادیار دانشکده کشاورزی دانشگاه تبریز ترجمه شده است.


در این کتاب 466 صفحه‌ای، مهم‌ترین تحقیقات انجام‌شده در زمینه حفاظت دقیق گیاهان و پیشرفت‌های اخیر در کاربرد فناوری‌های مکان- ویژه برای مدیریت عملی علف‌های هرز، بندپایان، بیمارگرها و نماتدها همراه با مثال‌هایی از مزرعه مرور می‌شود. طیف وسیعی از فناوری‌های مدرن شامل: (۱) زیست‌شناسی و همه‌گیری‌شناسی آفات، (۲) فناوری حسگرهای جدید، (۳) کاربرد حسگرها در مقیاس‌های مختلف، (۴) تشخیص آفات روی گیاهان درحال‌‌رشد با استفاده از سنجنده‌ها، (۵) مدیریت داده‌ها، (۶) اثرات ناهمگنی آفات، و (۷) کنترل مکانیکی و شیمیایی آفات، در فصل‌های مختلف این کتاب بحث شده‌اند.

در فصل‌های این کتاب نشان داده می‌شود که فناوری‌های حفاظت دقیق گیاهان روی IPM در گذشته تأثیر داشته و در آینده نیز مدیریت سلامت گیاهان را بهبود خواهند بخشید. فناوری‌هایی که اینجا معرفی خواهند شد موجب کنترل آفات، کاهش باقیمانده آفت‌کش‌ها، کاهش اثرات سوء بر زیست‌محیط، و تولید محصول بیشتر با هزینه کمتر خواهند شد.

علاقمندان جهت دسترسی به این کتاب به صورت رایگان می توانند به سایت انتشارات جهاددانشگاهی خراسان رضوی به نشانی www.jdmpress.com مراجعه نمایند.