سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

يک شنبه ، 05 آذر 1396 کد خبر:2475 تعداد بازدید:

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا)

اشتراک گذاری

نخستین و بزرگ‌ترین خبرگزاری تخصصی قرآن‌کریم در جهان اسلام با عنوان خبرگزاری قرآنی ایران که با عبارت اختصاری «IQNA» شناخته شده است، در بیستم آبان‌ماه ۱۳۸۲ مقارن با پانزدهم رمضان المبارک ۱۴۲۴ هـ.ق، با حضور رئیس جمهور وقت افتتاح شد.

این خبرگزاری  با تولید ۷ خبر در روز به زبان فارسی کار خود را آغاز کرد و اینک پس از گذشت ۱۲ سال از فعالیت خود به فضل الهی توانسته است با تولید روزانه حدود ۸۵۰ خبر به ۱۷ زبان زنده دنیا، از مرز یک میلیون و سیصد هزار خبر قرآنی گذر کند.

با توجه به تنوع زبانی و رسالت جهانی خبرگزاری ایکنا و فعالیت‌ گسترده این رسانه قرآنی در عرصه بین‌الملل، در اسفندماه سال ۱۳۹۱ نام این خبرگزاری با مجوز معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به «خبرگزاری بین‌المللی قرآن» تغییر یافت تا همچون خود قرآن حلقه اتصال تمام مسلمانان در سراسر گیتی باشد.

شعبه خراسان رضوی این خبرگزاری شهریورماه سال 1385 به صورت رسمی کار خود را آغاز کرد؛ این خبرگزاری سالانه تولید هفت هزار خبر را در کارنامه خود دارد.

هم‌اکنون حدود 30 خبرنگار دانشجو و فارغ‌التحصیل در سرویس‌های فعالیت های قرآنی، معارف، اجتماعی، فرهنگی، سیاست و اقتصاد، شهرستان‌ها، عکس و چندرسانه‌ای فعالیت می کنند که با فعالیت این افراد، روزانه 20 خبر بر روی خروجی خبرگزاری قرار می‌گیرد.

آدرس: مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه فردوسی - ساختمان معاونت فرهنگی -  تلفکس:38832356