سازمان جهاد دانشگاهی خراسان رضوی

Academic center for Education, Culture and Research - Khorasan Razavi

پنج شنبه ، 05 مرداد 1396 کد خبر:2252 تعداد بازدید:

مجموعه آزمایشگاه‌های تحقیقاتی و اکرودیته استاندارد

اشتراک گذاری

معرفی

در حال حاضر با توجه به افزایش تعداد واحدهای تولیدی و محدود بودن امکانات آزمایشگاهی سازمان‌های نظارتی، تشکیل آزمایشگاه‌های کنترل کیفیت به منظور ارزیابی فراورده‌ها و تولید محصولات غذایی سالم و ایمن الزامی است . وجود آزمایشگاه‌های مدرن و مجهز به دستگاه‌های تخصصی جهت انجام آزمایش‌های مورد نیاز صنایع غذایی در امور تحقیقاتی، بازرگانی (صادرات و واردات) و آموزشی كه از نظر مدیریت، روش‌های آزمون و ابزار كار از استانداردهای ملی و بین‌المللی استفاده نموده و بتوانند به صورت آزمایشگاه اكرودیته محلی، منطقه‌ای و ملی عمل نمایند و نتایج اعلام شده توسط این آزمایشگاه‌ها در مراجع داخلی و خارجی مورد استناد باشند، در كشور ما و به ویژه استان خراسان ضروری می‌باشد.

 آزمایشگاه تحقیقاتی و اكرودیته پژوهشكده علوم و فناوری مواد غذایی جهاد دانشگاهی، از سال  1381فعالیت خود را در امور كنترل كیفی و بررسی خصوصیات فیزیكوشیمیایی و میكروبی فراورده‌های غذایی آغاز نمود. این آزمایشگاه وظیفه کنترل مواد اولیه مورد مصرف در صنایع غذایی و مواد غذایی فرآوری شده در کلیه مراحل تولید، عرضه و توزیع از طریق انجام آزمون‌های ارگانولپتیکی، فیزیکی، شیمیایی و میکروبیولوژی را بر اساس استانداردهای موجود بر عهده دارد.  همچنین با برخورداری از تجهیزات پیشرفته ضمن ارایه خدمات تخصصی به واحدهای تولیدی و انجام آزمون‌های مختلف كنترل كیفیت و ایمنی مواد غذایی، در انجام پروژه‌های تحصیلات تکمیلی و پایان نامه‌های دانشجویی نیز مشارکت فعال دارد. ارایه خدمات مطلوب با داده‌های قابل اطمینان و هزینه مناسب از اهداف این آزمایشگاه‌ها به شمار می‌رود.

از جمله مزایای منحصر به فرد آزمایشگاه اکرودیته جهاددانشگاهی، وجود بسترهای مناسب به منظور بهره‌مندی از مشاوره و تجربیات اساتید محترم و اعضای هیات علمی گروه صنایع غذایی دانشگاه فردوسی و گروه‌های پژوهشی پژوهشكده علوم و فناوری مواد غذایی جهاددانشگاهی است.

 امکانات و تجهیزات:

با توجه به پیشرفت روزافزون دستگاه‌های آزمایشگاهی و اهمیت سرعت و دقت در آنالیز، آزمایشگاه صنایع غذایی جهاد دانشگاهی خراسا ن رضوی با در اختیار داشتن فضای مناسب، کادری مجرب و فنی و برخورداری از تجهیزات تخصصی نظیر، آنالیز بافت (تکسچر آنالایزر)، هانتر لب، روتاری اواپراتور، سوکسله، کجلدال، سانتریفیوژ، aw متر، اسپكتروفتومتر، حمام اولتراسونیک، الایزا، ویسکومتر، الکتروفورز، تیتراتور اتوماتیك، هدایت سنج، آون خلاء و آون معمولی، رطوبت سنج،  اینکوباتور معمولی و یخچالدار، دستگاه آنالیز شیر، ترازوی رطوبت سنج و... بخش‌های فیزیكوشیمیایی مواد غذایی و آزمایشگاه میكروبیولوژی(اتاق استریلیزاسیون، اتاق آماده‌سازی و اتاق كشت)، نه تنها در ا کثر پروژه‌های تحقیقاتی پژوهشكده صنایع غذایی بلکه در سایر بخش‌های دولتی و غیر دولتی نیز مشغول ارایه خدمات می‌باشد و قادر است بسیاری از آزمایش‌های تخصصی در زمینه كنترل كیفیت مواد غذایی را انجام دهد.

 توانمندی‌ها:

  • ارایه خدمات تخصصی و انجام آزمون‌های کنترل کیفیت محصولات غذایی در سطح تولید، عرضه و توزیع
  • انجام فعالیت‌های تحقیقاتی و مشاوره‌ای به واحدهای تولیدی
  • جذب طرح‌های تحقیقاتی و پایان‌نامه‌های دانشجویی
  • مشارکت در تدوین استانداردهای ملی ایران در زمینه مواد غذایی
  • برگزاری كارگاه‌های آموزشی تخصصی برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی
  • برگزاری دوره‌های تخصصی کنترل کیفیت مواد غذایی برای مسئولین کنترل کیفی واحدهای تولیدی و همکاران آزمایشگاه به صورت دوره‌های بازآموزی
  • مشاوره در طراحی، تاسیس و راه‌اندازی آزمایشگاه‌های كنترل كیفیت برای دیگر مراكز و واحدهای تولیدی

 آدرس: مشهد - میدان آزادی - پردیس دانشگاه فردوسی - سازمان مرکزی جهاددانشگاهی خراسا ن رضوی- طبقه اول- پژوهشکده علوم و فناوری مواد غذایی

تلفن: 38841365-38832360-051  نمابر: 38841365-051-وب سایت: www.foodres.ir